Teplice i Jablonec v dalším kole Poháru ČMFS

Prvoligové celky z Teplic a Jablonce prošly podle očekávání v úterý do čtvrtého kola Poháru ČMFS. Jablonečtí jediným gólem Vodehnala přehráli pražskou Spartu Krč, v první lize dosud neporažení fotbalisté Teplic udolali třetiligového soka z Náchoda-Deštného až po penaltovém rozstřelu.

Tepličtí sehráli v úterý bídný první poločas. A doplatili na to už po jedenácti minutách, kdy gólmana Koláře překonal Havlíček. Teplický tým částečně probrala střídání ve druhém poločase; ligový celek si vytvořil výraznou převahu, ale vyrovnání se dočkal až devět minut před koncem.

Střídající Doležal se po jedenácti minutách pobytu na hřišti z trestného kopu trefil podobně precizně jako před týdnem v Brně a favorit srovnal krok.

Úlevy se ale dočkal až po penaltovém rozstřelu. Domácí selhali dvakrát, zatímco Verbíř, Rada, Doležal ani Benát nezaváhali a zajistili teplickému týmu postup.

Tlak Jablonce vedl k jedinému gólu

Fotbalisté Jablonce porazili divizní Spartu Krč nejtěsnějším poměrem 1:0, když jedinou branku vstřelil Vodehnal.

Od úvodního hvizdu měl prvoligový favorit převahu, ale vytěžil z ní jen nastřelenou tyč, kterou trefil z trestného kopu Jindříšek. Skóroval až po půlhodině hry Vodehnal. I po přestávce měl Jablonec navrch, ale Perišič a dvakrát Šenkeřík neproměnili ani vyložené příležitosti.

Naopak domácí mohli vyrovnat minutu před koncem, ale míč skončil na břevně.

Pohár ČMFS - 3. kolo
Sparta Krč - FK Jablonec 0:1 (0:1)
Branka: 33. Vodehnal. Rozhodčí: Douda. Diváci: 230.
Sestava Jablonce: Lovásik - Laštovka (80. Michálek), Perišič, Hrotek, Nesvadba - Jindříšek, Hušek, Jožef, Loučka (60. Weber) - Vodehnal (75. Klapka), Šenkeřík. Trenér: Rada.
Náchod-Deštné - Teplice 1:1 (1:0), 3:4 na penalty
Branky: 11. Havlíček - 81. Doležal. Rozhodčí: Mencl - Moudrý, Hrubeš. Diváci: 1300.
Sestava Teplic: Kolář - Krmaš, Rada, Hunal, Tesařík - Rilke, Sabou, Benát, Szabo (61. Veleba) - Divecký (46. Verbíř), Koukal (70. Doležal).