Zlín v Hradci rozhodl už v prvním poločase

HRADEC KRÁLOVÉ

Fotbalisté Zlína nezaváhali v dohrávaném utkání třetího kola Poháru ČMFS a zvítězili na hřišti druholigového Hradce Králové 2:0. Oba góly vstřelil papírový favorit už v prvním poločase, a to v rozmezí sedmi minut, a může se těšit na dalšího soupeře, kterým bude ve čtvrtém kole prvoligový celek z Teplic.

Zlín hrál zejména v prvním poločase aktivněji, měl převahu a z ní si vytvořil i střelecké příležitosti. Vedoucí gól zaznamenal po Činčalově akci v 19. minutě brazilský útočník Gomés. O chvíli později po rohovém kopu a po Vidličkově akci přidal Kroča hlavou druhou branku.

Po změně stran se karta obrátila. Hradec Králové přidal v útočné iniciativě, z náporu si vypracoval i několik střeleckých možností, kterým ale chybělo přesnější zakončení. Při té největší v 73. minutě Zemánek přehodil brankáře Baránka, ale z branky vykopl míč Lasota.

"První poločas probíhal v naší režii, měli jsme i další příležitosti ke zvýšení náskoku. Po změně stran jsme ale začali hrát trochu lehkovážněji, ztráceli jsme při přechodu do protiútoku snadno míče," řekl po utkání trenér Zlína Vlastimil Palička. Hradec podle něj po chybách hostů vycítil šanci na zvrat. "Měli jsme i štěstí, že jsme neinkasovali branku. Rozhodně mohu být spokojen s vítězstvím, ale s výkonem ve druhém poločase ne," dodal.

Pohár ČMFS - 3. kolo:
Hradec Králové - Zlín 0:2 (0:2)
Branky: 19. Gomés, 26. Kroča. Rozhodčí: Kovařík. ŽK: Zemánek, Kraus (oba Hradec). Diváci: 639.
Zlín: Baránek - Vidlička, Kroča, Lasota, Hubáček - Novosad, Vrtělka, Dobeš (89. Fujerík), Lukaštík - Činčala, Gomés (64. Bača). Trenér: Palička.