Fotbalisté Hradce Králové postoupili v poháru přes Dvůr Králové

Dvůr Králové

Fotbalisté Hradce Králové postoupili do 3. kola Poháru České pošty po výhře 4:1 v "královském" derby s divizním Dvorem Králové. Prvoligový celek sice prohrával, ale ještě do poločasu výsledek otočil. Dalším soupeřem mu budou druholigoví Bohemians Praha.

Fotbalisté Hradce Králové se radují ze vstřelené branky - ilustrační foto.

Divizní celek favorita zápasu zaskočil a už v 15. minutě vedl po gólu z přímého kopu v podání Podolníka. Hradec se v lize trápí s koncovkou, ve čtvrtek však dokázal být produktivní a třemi góly během 13 minut zvrátil skóre ve svůj prospěch.

Nejprve srovnal Bosňan Harba, o pět minut později vstřelil vítězný gól Uškovič, který využil nedorozumění v obraně Dvora Králové. Klíčový pak byl gól do šatny po tečované ráně Pávka, který definitivně zlomil odpor domácích. Definitivu výsledku dal v poslední minutě po brejku svým druhým gólem v utkání Harba.