Rubriky:

MOL Cup

Fotbalisté Ostravy po pohárové blamáži zaplatí fanouškům vstup na zápas s Boleslaví

27. září 2012 15:13 - Ostrava

Vedení ostravských fotbalistů dnes rozhodlo, že diváci budou mít na sobotní prvoligový zápas s Mladou Boleslaví vstup zdarma. Důvodem je středeční blamáž Baníku v Poháru České pošty, v jehož třetím kole podlehl třetiligovým poloamatérům z Třince 0:1.

 

Luboš Pavlíček, ČTK

Vedení klubu se usneslo, že ušlý zisk ze sobotního utkání půjde na vrub hráčů. "Český pohár byl v letošní sezoně jednou z hlavních priorit Baníku. Výsledek a hlavně výkon týmu je neomluvitelný. Vedení klubu vnímá rozhořčení všech fanoušků, sponzorů a partnerů, kteří pomáhají v nelehkém boji o záchranu klubu," uvedla v prohlášení mluvčí klubu Eva Plevová.

Baník na hřišti třetiligového celku prohrál po ostudném výkonu, když v úvodní hodině vůbec nevystřelil na branku. Rozlícený kouč Radek Látal hned po utkání zdůraznil, že si to s celým týmem vyřídí.

"Náš výkon byl tragický. Někteří hráči k tomu přistoupili laxně a dokud si neuvědomí, jak má ke svým povinnostem přistupovat profesionál, mohou o tom uvažovat v béčku. Takovou morálku nelze tolerovat," prohlásil Látal bez toho, aniž by někoho jmenoval.

Podle Látala nemůže být omluvou pro kolaps, že některé hráče nechal odpočívat před utkáním s Mladou Boleslaví. V Třinci nehráli například Antonín Fantiš, Martin Lukeš, v základní sestavě nenastoupili Vladan Milosavljev, Ján Greguš, Jan Zawada nebo Lukáš Droppa. "Měli to vzít na sebe a ukázat se ti hráči, kteří nejsou v lize tolik vytěžováni. To se nestalo a tím jsem hrozně zklamaný," dodal Látal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: MOL Cup

Filtr článků - MOL Cup