Rubriky:

MOL Cup

S hráči se musí mluvit, aby každý znal svou roli, míní novopečený jablonecký kouč Skuhravý

9. května 2013 22:03 - Jablonec nad Nisou

Raketovým způsobem odstartoval svou trenérskou kariéru ve vrcholovém fotbale 38letý Roman Skuhravý. Někdejší nesmlouvavý levý obránce Jablonce, Ostravy a Plzně přivedl jablonecký tým do finále Poháru České pošty, aniž by měl na svém kontě odkoučovaný jediný prvoligový zápas. Premiéra v tomto směru ho čeká až v neděli proti Jihlavě!

 

Radek Petrášek, ČTK

Čemu přičítáte skvělý debut na jablonecké trenérské lavičce?

Ještě v neděli v sedm hodin večer jsem si nemyslel, že budu trénovat prvoligový tým. A najednou jsem s ním i ve finále domácího poháru. To je ale také zásluha mého předchůdce Václava Kotala, pod jehož vedením uhrál Jablonec v prvním semifinále v Liberci solidní výsledek pro odvetu. Věděli jsme, že po prohře 3:4 venku nám stačí doma i těsné vítězství. Povedlo se a i tenhle fakt beru jako shodu okolností a jsem samozřejmě rád, kam jsme se dostali.

Na co jste kladl v přípravě s týmem největší důraz?

Měl jsem s hráči individuální i skupinové pohovory. Zastávám názor, že s kluky se musí mluvit a i osmnáctý člen kádru potřebuje vědět, jaká role mu náleží. Jsem proto šťastný, že dosud stabilní hráči Piták s Kopicem dokázali v poháru přijmout post náhradníků a potom zápas rozhodnout. Fungujeme jako mužstvo.

Je pro vás překvapením, že ve finále narazíte na Mladou Boleslav?

Paradoxní je, že nás s tímto soupeřem čeká dvojzápas, protože po pohárovém finále 17. května hrajeme hned ve středu 22. května v Boleslavi o ligové body. A Středočeši museli v pohárovém semifinále předvést na Spartě parádní výkon, takže mají náš respekt. Ale i my jsme přešli přes momentálně velmi silný Liberec, takže oba soupeři jsou takhle daleko v poháru zaslouženě. Pro mě jako začínajícího trenéra bude finále velkým zážitkem.

Jste pamětníkem jabloneckého triumfu v Českém poháru v roce 1998. Jak to vnímáte?

Vážím si toho, že jsem byl při tehdejším pohárovém úspěchu hráčem základní sestavy. Však mi také klubový masér při mém nynějším nástupu k áčku říkal: To jsi asi nečekal, že se tady sejdeme u jednoho mužstva po tak dlouhé době a ty budeš trenérem a já pořád masérem. Vzpomínám si, že už tenkrát hrál za Jablonec i současný klíčový záložník Tomáš Čížek, ale bylo to mladé ucho (úsměv).

Jaký herní styl v trenérské práci vyznáváte?

Především nechci bránit v hlubokých blocích. Pokud hodláme přilákat jablonecké diváky, musíme hrát útočný fotbal. Aby to bylo svým způsobem sportovní divadlo. Smlouvu mám do konce června a chci si to angažmá užít a tvrdě odpracovat. A přesvědčit kluky o svojí cestě. Prošel jsem náročnou trenérskou školou a teoretické zkušenosti chci zúročit. Láká mě velký fotbal.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: MOL Cup

Filtr článků - MOL Cup