Rubriky:

MOL Cup

Kweuke navštívil Dosoudila v nemocnici. Obránce sparťanovu omluvu přijal rezervovaně

10. května 2013 14:50 - Praha

Velmi chladně přijal mladoboleslavský obránce Radek Dosoudil omluvu sparťanského útočníka Léonarda Kweukeho, který ho dnes navštívil v pražské motolské nemocnici, kde stoper leží po operaci holenní kosti.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Tu mu Kweuke v nedělním pohárovém utkání zlomil hrubým zákrokem. Dosoudil kamerunskému fotbalistovi vyčítá, že jeho faul byl naprosto zbytečný.

"Je fajn, že Spartě ta věc není lhostejná. Vážil jsem si gesta pana (trenéra Sparty Vítězslava) Lavičky, který se omluvil hned po utkání. Kweuke také nějaké gesto udělal, v pořádku, ale nemůžu to brát přece tak, že se nic nestalo, všechno je dobré a jedeme dál," řekl ČTK Dosoudil.

Atmosféra v nemocničním pokoji tak byla spíše chladná. "Kweukeho omluvu jsem si vyslechl, ale to je asi tak všechno. Věc je přece daná: on mě zbytečně zfauloval a já kvůli tomu budu více než půl roku bez fotbalu. To mi přece žádná omluva nevrátí. Ale už se v tom moc pitvat nechci," prohlásil Dosoudil.

Dosoudil se podíval na záznam střetu

Ve čtvrtek v sobě prý sebral sílu a ze záznamu se podíval na osudný střet, při němž mu Kweuke přivodil zlomeninu holenní kosti. Dosoudil stále nedokáže pochopit, proč se jeho soupeř pustil do takového souboje.

"Utvrdil jsem se v tom, že to byla nepochopitelná věc. Věřím Kweukemu, že nejednal úmyslně a nohu mi zlomit nechtěl, ale následky jsou jasné. A svůj názor na věc jsem mu řekl i dnes," uvedl Dosoudil, který se po středeční operaci již cítí lépe. V sobotu dopoledne by se prý mohl přesunout do domácího léčení.

Kweukeho ve čtvrtek disciplinární komise potrestala zákazem startu ve 12 zápasech. Je to nejvyšší postih, který kdy hráči za faul udělila. Dosoudil se zřejmě znovu zapojí do hry až na začátku příštího kalendářního roku.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MOL Cup

Filtr článků - MOL Cup