Rubriky:

MOL Cup

Pro Plzeň je prioritou kvalifikace o Ligu mistrů, Jablonec je naopak před Superpohárem plný ambicí

12. července 2013 15:46 - Plzeň

K zisku trofeje se nijak neupíná. Kouč mistrovské Plzně Pavel Vrba sice netají, že by chtěl se svým týmem domácí fotbalový Superpohár podruhé v jeho krátké historii získat, ale hned dodává, že prioritou pro Viktorii je úterní vstup na evropskou scénu a první kvalifikační duel o Ligu mistrů s Željezničarem Sarajevo. To Jablonec jako vítěz Poháru České pošty nastoupí dnes v 17.45 v plzeňských Štruncových sadech plný ambicí a touhy uspět a i druhou trofej získat.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Teprve počtvrté se utká ligový mistr s vítězem domácího poháru, přitom Plzeň asistuje u tohoto fotbalového svátku již potřetí. Dvakrát jako mistr, jednou jako pohárový vítěz. Uspěla zatím jen jednou, když předloni porazila po penaltovém rozstřelu Mladou Boleslav.

Vrba netají: Soustřeďujeme se na Sarajevo

„Uvidíme, jak zápas zvládneme tentokrát, protože naší hlavní prioritou v tomto období je kvalifikace o Champions League, na níž se soustřeďujeme především. I hráči jsou na konfrontaci s Željezničarem Sarejevo připravováni," netajil plzeňský trenér Vrba, že jeho tým má jiné priority než domácí Superpohár.

„I proto jsem rozdělil mužstvo na dvě části. V Superpoháru nastoupí ti, kteří v posledním přípravném střetnutí na soustředění v Rakousku proti rumunské Kluži odehráli třicet minut, nebo nehráli vůbec."

Proti Jablonci pochopitelně nenastoupí ani jeden ze slovenských fotbalistů v plzeňských službách, i když u Ďuriše se podezření na zlomené žebro nepotvrdilo a Bakoše rovněž nemá s pochroumaným kotníkem takové potíže, jak se původně zdálo.

„Oba nejsou úplně zdravotně fit, léčení ovšem nebude trvat několik týdnů ale maximálně v řádu dnů," ulevilo se Vrbovi.

Severočeši s obrovskou motivací

To mladý jablonecký trenér Roman Skuhravý, který dostal na severu Čech příležitost po odvolaném kouči Kotalovi a po triumfu v domácím poháru dostal příležitost s mužstvem pokračovat, netají, že postaví ten nejsilnější tým.

„V přípravě bojovali hráči o místo v základní sestavě, v Plzni budou mít možnost dokázat, že do ní patří. Chceme uspět, protože zisk další trofeje hned na úvod sezóny pro nás představuje obrovskou motivaci. Zvláště, když hrajeme s mistrem," rozpovídal se před zápasem, který bude mít i jistou pikantní příchuť. Právě s Jabloncem totiž Plzeň vypadla ve čtvrtfinále uplynulého ročníku domácího poháru, přičemž v domácí odvetě nebyla daleko pořádné blamáži.

„Tentokrát ovšem přistoupíme k zápasu zodpovědně," slíbil domácím fanouškům plzeňský trenér Pavel Vrba. „Pro nás bude zápas testem, jak jsme nachystáni na začátek sezóny, takže proto k němu vyrukujeme v plné síle," reagoval jablonecký Skuhravý.

Utkání o Superpohár se hraje v Plzni dnes od 17.45, přímý přenos vysílá ČT Sport a na Sport.cz můžete sledovat podrobnou on-line reportáž.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MOL Cup

Filtr článků - MOL Cup