Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 1:0Boleslav v úvodním pohárovém osmifinále porazila Slovácko

Mladá Boleslav

Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili v úvodním osmifinále Poháru České pošty Slovácko 1:0, přestože doma odehráli skoro sedmdesát minut v oslabení po vyloučení stopera Johany. Těsný náskok do odvety zajistil finalistovi minulého ročníku už v první půli další obránce Smejkal.

Fotbalisté Mladé Boleslavi se radují z gólu v pohárovém duelu proti Slovácku.

Mladá Boleslav začala aktivněji, po čtvrthodině hry však minul Ščuk a chvíli poté neuspěl proti brankáři Hečovi ani Chramosta. Ve 23. minutě si domácí favorit situaci zkomplikoval. Johana před šestnáctkou srazil unikajícího Biolka a rozhodčí ho vyloučil.

Středočeši se však i v deseti prosadili, když se pět minut před pauzou trefil po Jarolímově standardce hlavou Smejkal. Hned minutu poté neuspěl v dobré pozici ani nadvakrát Chramosta.

Po změně stran svěřenci Ladislava Mináře náskok kontrolovali. Ve zřejmě největší šanci Slovácka na vyrovnání neuspěl v 77. minutě nepřesně hlavičkující Šumulikoski. Mladá Boleslav tak částečně napravila sobotní ligovou porážku 0:2 v Brně s posledním Znojmem.

Většina dalších osmifinálových zápasů domácího poháru je na programu v sobotu. Odvety se odehrají ve středu 30. října.