Rubriky:

MOL Cup

Pokusíme se Slavii zkomplikovat postup v poháru, říká varnsdorfský kouč Frťala

7. října 2013 14:32 - Varnsdorf

Fotbalisté FK Varnsdorf čeří vody v Poháru České pošty. V probíhající sezóně už vyřadili favorizované Teplice a v prvním osmifinálovém duelu potrápili i pražskou Slavii. „Moje hodnocení je pozitivní, co se týče výkonu. Jen mě mrzí, že nebyl završen gólem,“ konstatoval varnsdorfský trenér Zdenko Frťala po bezbrankové remíze.

 

Josef Pešout, Právo

Kouč Severočechů litoval neproměněných šancí. Nechtěl však polemizovat o odvetě v Praze. „Na procenta bych postupové vyhlídky obou soupeřů nedělil. Pokusíme se Slavii cestu maximálně zkomplikovat," pronesl Frťala. Váží si zájmu fanoušků o fotbal ve Varnsdorfu.

„Na Slavii přišla rekordní návštěva, což každého trenéra potěší. Beru to jako odraz práce kluků na hřišti i celého klubu. Jen bych si přál, aby tři tisíce diváků chodily i na druhou ligu, a to nejen k nám, ale na všechny stadióny. Hráči by si byli vědomi toho, že musí bojovat na sto procent a asi by také měli pěkný pocit z fotbalu," přemítal trenér.

Pohárové starty dodávají Varnsdorfu sebevědomí i do bojů ve Fotbalové národní lize. „Jsem přesvědčen, že ve zbývajících šesti podzimních kolech je v našich silách získat hodně bodů a posunout se výš z desátého místa. Tak, abychom se přes zimu mohli dívat na špičku tabulky takříkajíc zblízka," uvažoval Frťala.

Varnsdorf se dostal do fotbalového povědomí i díky nynějším libereckým hráčům, brankáři Přemyslu Kovářovi a stoperu Jiřím Pimparovi. „Pro nás je ctí, že šli do první ligy právě z našeho klubu. Hezky se poslouchá i čte, když se v médiích připomíná jejich dřívější angažmá ve Varnsdorfu. Svoji kariéru po těžkém zranění u nás restartoval obránce Tomáš Fabián z Mladé Boleslavi. Spolupracujeme s prvoligovými kluby a nabyl jsem dojmu, že kluci, přicházející do Varnsdorfu na hostování, se sem těší. Nejsou zklamaní, ale naopak cítí příležitost k posunu ve své výkonnosti," tvrdil trenér, který některým svým svěřencům prorokuje dobrou perspektivu.

„Opakovaně potvrzují, že by si zasloužili dostat šanci v prvoligových týmech už v nadcházející zimní přípravě. Pro nás by jejich případný odchod byl oslabením, ale i nutnost hledání nových tváří na uvolněné posty patří k práci druholigového trenéra," zafilozofoval si Frťala.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Časová osa: MOL Cup

Filtr článků - MOL Cup


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.