Semifinalisty Poháru ČMFS určily až penalty

Prvními semifinalisty domácího Poháru ČMFS se stali fotbalisté Plzně a Slovácka, přičemž oba celky si účast mezi nejlepší čtveřicí musely vybojovat až v pokutových kopech. Plzeň sice nad Mostem vedla už od páté minuty, ale ještě v prvním poločase hosté vyrovnali a další branky padaly až v penaltovém rozstřelu. V zápase mezi Slováckem a Teplicemi dokonce v normální hrací době nepadl žádný gól.

Až dramatické pokutové kopy rozhodly o postupu fotbalistů Slovácka do semifinále Poháru ČMFS. V desáté sérii teplický Rilke přestřelil, zatímco Procházka tváří v tvář Poštulkovi nezaváhal.

Po desetiminutové seznamovací lekci domácí zvedli stavidla ofenzivy a servírovali prokřehlým divákům plejádu šancí. Jako první to byl střelec posledních týdnů Slovácka Michal Ordoš, ale jeho rybička se mezi tři tyče nevešla.

Domácí se na deštěm zkrápěném trávníku lépe pohybovali, byli aktivnější, jenže jejich akce pravidelně ztroskotávaly na finální přihrávce. Paradoxně tak měly blíže ke gólu v prvním poločase Teplice, které sázely na obranu a občasné výpady. Severočechům však pokazil radost gólman Drobisz, který stál vždy na správném místě.

Před jeho brankou hořelo dvakrát po rohovém kopu Doležala, ale ani Abanda a po něm Mareš z hranice malého vápna domácího strážce svatyně nepokořili. Na opačné straně hřiště se neujala ani táhlá Procházkova střela, kterou Poštulka vyškrábl zpod břevna a Švejnoha z nařízeného rohu poslal míč hlavou těsně levé tyče.

Po změně stran se Marečkovi svěřenci ještě více zatáhli do obranné ulity a očividně vyčkávali na pokutové kopy, na které je brankář Poštulka vyhlášeným specialistou. Jejich taktika nicméně málem sklízela úspěch, střídající Rilke však trefil z rychlého brejku pouze boční síť.

Fotbalisté Slovácka nenašli na taktickou defenzivu klíč a s přibývajícím časem se navíc na jejich kopačky přilepila nervozita, takže soupeřovu bránu sledovali z úctyhodné vzdálenosti. Penaltový rozstřel neodvrátil ani střídající teplický Verbíř, jehož volej skončil metr nad Drobiszovou brankou.

1. FC Slovácko - FK Teplice 0:0, na penalty 9:8
Penalty proměnili: Polách, Rajnoch, Dostálek, Ivana, Pavlík, Nezmar, Němčický, Čoupek, Procházka - Szabo, Doležal, Rada, Benát, Verbíř, Kaufman, Abanda, Ryška. Neproměnili: Malár - Klein, Rilke. Rozhodčí: Královec - Zlámal, Lhoták. ŽK: Procházka - Klein. Diváci: 3412.
Slovácko: Drobisz - Němčický, Rajnoch, Pavlík, Procházka - Čoupek, Jarolím (68. Polách), Dostálek, Švejnoha (57. Ivana) - Malár, Ordoš (79. Nezmar). Trenér: Molnár.
Teplice: Poštulka - Kaufman, Rada, Klein, Ryška - Doležal, Abanda, Benát, Mareš (81. Szabo) - Mašek (72. Verbíř), Sunsing (57. Rilke). Trenér: Mareček.

Bitvu dvou druholigových celků o účast v semifinále Poháru ČMFS vyhrála plzeňská Viktoria. Po devadesáti minutách hrála na domácím trávníku s Mostem 1:1, ale lídra ligové soutěže v penaltovém rozstřelu porazila. Domácí byli z pěti pokusů úspěšní čtyřikrát, Severočeši jen třikrát.

Plzeňský trenér Pulpit nasadil do utkání několik hráčů, kteří ve druhé lize většinou sedí na lavičce a tento tah mu v úvodu vyšel. Již v páté minutě otevřel skóre přesnou hlavičkou po rohovém kopu Hašek. To bylo však ze strany domácích v prvním poločase vše a otěže převzali technicky skvěle vybavení hosté.

Ve 12. minutě mohl vyrovnat Brzezina, brankář Macháček však jeho střelu reflexivně vyrazil na roh. Vyrovnání tak přinesla až Pilařova technická střela k levé tyči ve 24. minutě, po níž se Macháček natahoval marně. Plzeňští byli vyrovnáním zaskočeni, soupeř však jejich pasivitu i přes několik slibných šancí nepotrestal.

Ve druhém poločase Viktoria přidala a dokázala hru vyrovnat. Největší šanci spálil v 59. minutě Bittengl, když ve vyložené pozici trefil pouze náruč brankáře Svobody. V závěrečné dvacetiminutovce dvakrát zahrozil i Most: nejprve netrefil v 75. minutě z voleje po rohovém kopu Novotný branku a o sedm minut později po Brzezinově střele z hranice malého vápna zastoupil brankáře Macháčka na čáře Broschinský.

Za nerozhodného stavu musely rozhodnout pokutové kopy, v rozstřelu poslal Plzeň mezi nejlepší kvarteto pohárové soutěže Broschinský.

FC Viktoria Plzeň - SIAD Most 1:1 (1:1), na penalty 4:3
Branky: 5. Hašek - 24. T. Pilař. Penalty proměnili: Zakopal, R. Pilař, Kukol, Broschinský - Sitarčík, Jendruščák, T. Pilař. Neproměnili: Hašek - Poláček, Procházka. Rozhodčí: Šedivý - Filípek, Hojsík. ŽK: R. Pilař, Broschinský, Petrouš, Macháček - Poláček, Macek, J. Novotný. Diváci: 470.
Plzeň: Macháček - Petrouš, P. Knakal, Zakopal, Razím - Hašek, R. Pilař, Jež (63. P. Šíma), Broschinský - Kousal (52. Bittengl, 90. Kukol), M. Knakal. Trenér: Pulpit.
Most: Svoboda - Procházka, J. Novotný, Zábojník, Švrček (88. Sitarčík) - Macek (46. Jendruščák), Škoda, T. Pilař, Poláček - Siegl (70. Boček), Brzezina. Trenér: Bičovský.