Na úvod domácího poháru uspěly všechny čtyři ligové celky

V úvodním hracím dnu 2. kola fotbalového Poháru České pošty uspěly všechny čtyři prvoligové celky. Do 3. kola postoupily Teplice po výhře v Neratovicích, Příbram po vítězství v Písku, Slovácko po triumfu v Prostějově a Ostrava poté, co porazila Hlučín. Nejvíce se na postup nadřel právě Baník, slezský celek jako jediný vyhrál pouze o gól 2:1.

Michael Lüftner z Teplic (druhý zprava) se raduje se spoluhráči z prvního gólu do sítě Neratovic.

Třetiligový Prostějov začal proti Slovácku s velkým elánem a po devíti minutách ho poslal do vedení Kroupa, který ještě na jaře hrál ligu za Brno. Jenže ve 22. minutě srovnal Břečka a za dalších sedm minut otočil stav svým prvním soutěžním gólem za Slovácko Kalouda. Letní posila se pak v 73. minutě trefila podruhé a poslední slovo měl v závěrečné minutě střídající Diviš.

Další zápasy 2. kola jsou na programu ve středu.

Utkání 2. kola fotbalového Poháru České pošty:
1. SK Prostějov - 1. FC Slovácko 1:4 (1:2)
Branky: 9. Kroupa - 29. a 73. Kalouda, 22. Břečka, 90. Diviš.
Sestava Slovácka: Heča - Daníček, T. Rada (75. R. Mezlík), Břečka, Reinberk - Šumulikoski (46. Diviš) - Trávník, Havlík, Valenta (74. Fojtášek), Kalouda - Haša. Trenér: Habanec.
FK Neratovice-Byškovice - FK Teplice 0:2 (0:0)
Branky: 65. Lüftner, 88. Nivaldo. Rozhodčí: Jech.
Sestava Teplic: Slavík - Hošek (46. Litsingi), Lüftner, Jablonský - Vondrášek, Matula, Jirásek, Krob - Vůch, Salami (60. Nivaldo), Chukwuma (46. Mahmutovič). Trenér: Ščasný.
FC Hlučín - Baník Ostrava 1:2 (0:2)
Branky: 65. Badaljan - 21. Sukup, 32. Mensah. Rozhodčí: Julínek.
Sestava Ostravy: Šrom - Byrtus, Kaša, Baránek, Sukup - Kukec (72. Lindpere), Šichor, Mensah (46. Greguš), De Azevedo (46. Štěpán) - Narh, Petrus. Trenér: Bernady.
FC Písek - 1. FK Příbram 0:2 (0:1)
Branky: 2. Slepička, 84. Pilík. Rozhodčí: Berka.
Sestava Příbrami: L. Krbeček - Hnaníček, Zápotočný (72. Sus), Neves, Husár - Stratil, Fillo, Tregel, Danoski - Slepička (64. Kraut), Švancara (58. Pilík). Trenér: Čuhel.
FK Blansko - MFK Frýdek-Místek 1:4 (1:3)
Branky: 26. Ullmann - 9. a 84. Talián, 10. Uškovič, 42. Matúš. Rozhodčí: Tomanec.