Rubriky:

MOL Cup

Třeba nám pohárová facka pomůže v derby se Spartou, věří po vyřazení trenér Dukly Kozel

21. srpna 2014 17:00 - Domažlice

„Neomluvitelné,“ hřímal šéf fotbalové Dukly Michal Šrámek. „Nespokojenost, protože něco podobného by se stát nemělo,“ volil přece jen mírnější slova trenér Pražanů Luboš Kozel poté, co jeho tým vypadl z Poháru České pošty hned, jak do něho vstoupil. Hned ve druhém kole a na hřišti Jiskry Domažlice hrající ČFL k tomu.

 

Vít Šimánek, ČTK

Zatímco v lize jste v prvních čtyřech kolech neprohráli, v poháru vypadnete s týmem hrajícím o dvě soutěže níž a navíc po prohře 1:3. Docela ostuda, i když jste hráli v kombinované sestavě?

I tak jsme měli zápas zvládnout a postoupit. Za čtyři a půl roku, co působím v Dukle, se stalo ale poprvé, že jsme vypadli v poháru se slabším mužstvem.

Argument hezký, nikoli však omluva...

Při absenci zkušeného Vorla a Gedeona se ukázalo, jak je naše mužstvo ještě mladé a nezkušené. Stačilo, abychom inkasovali první gól a předtím neproměnili dvě tři stoprocentní šance, a na mužstvo vývoj střetnutí dolehl.

Neměl jste tedy pocit, že svou roli sehrálo i podcenění protivníka, který hraje o dvě patra pod vámi?

Prvních dvacet minut jsme sice byli ještě v autobuse a prospali je, jenže pak jsme skutečně měli možnosti, abychom šli do dvoubrankového vedení. Jenže střelba a proměňování šancí je na podzim naší slabinou. Po hodině hry podnikli domácí brejk z půlky, následovala penalta a inkasovaná branka. Mohli jsme skóre otočit, ale namísto toho jsme dostali ze standardní situace druhý gól a každý už se rval s vývojem utkání sám. Ale podcenění či snad nedostatek chuti nemohu vytknout nikomu.

Přitom loni jste se dostali v domácím poháru hodně daleko a vyřadila vás až Sparta. Copak jste letos pohárové ambice neměli?

Ale pochopitelně, i když jsme věděli, že v případě postupu náš čekají Pardubice a poté Teplice, což nebyl právě snadný los. Ono to ale nebylo snadné ani v Domažlicích. Působí tam celá řada hráčů, kteří prošli Plzní, takže mají dobré mužstvo, které bude podle mého hrát v ČFL o postup.

Přesto se rozdíl dvou tříd měl projevit...

To nesporně. Vnímali jsme pohár jako možnost, že v něm budeme dávat příležitost hráčům, kteří na Julisku přišli, do sestavy se zatím neprosadili a budou mít tudíž možnost hrát těžké zápasy. Teď z představy sešlo.

Bylo po návratu na Julisce hodně dusno? Spustilo vedení blesky a hromy?

Tak to v Dukle nechodí, i když nespokojenost samo sebou vládne. Nespokojený jsem pochopitelně i já, ale nějaké podcenění nebo snad neodpovídající přístup svým svěřencům rozhodně vyčítat nemohu.

A to vás v neděli navíc čeká derby se Spartou...

Možná to bude naopak výhoda. K derby budeme nastupovat ve stejné pozici, jako Domažlice proti nám. Také nebudeme mít co ztratit, takže hráči nebudou muset být nervózní. A když derby poctivě odpracují, jako náš pohárový soupeř, třeba se proti Spartě dočkají stejné odměny.

Jenže k tomu, abyste Spartu porazili, musíte začít dávat góly. A to je přece váš podzimní problém. V poháru, stejně jako v lize...

My je dávat umíme, jenže potíž je v tom, že když mužstvo nepromění druhou, třetí příležitost, padne na něj deka, přestane si věřit a problémy s koncovkou narůstají. Chtělo by to střeleckou smůlu konečně protrhnout.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MOL Cup

Filtr článků - MOL Cup