Domažlice - Teplice 0:4

Teplice po jasné výhře v Domažlicích nakročily do čtvrtfinále poháru

30. září 2014 18:25 - Domažlice
(Aktualizováno: 30. září 2014 19:00)

Fotbalisté Teplic zvládli úvodní zápas osmifinále domácího Poháru FAČR v Domažlicích, odkud vezou výhru 4:0. Ve třech pohárových zápasech zatím svěřenci trenéra Ščasného ani jednou neinkasovali. Na hřišti třetiligového týmu se postupně trefili Ulrich Kapolongo, Jan Krob, Chukwudi Chukwuma a Laco Takács. Celý zápas odehrál i bosenský útočník Aidin Mahmutovič. Odveta, která už bude spíše formalitou, se hraje 14. října.

Libor Zavoral, ČTK

Kouč Zdeněk Ščasný udělal oproti tradiční ligové sestavě několik změn, do základní jedenáctky tak naskočil i Aidin Mahmutovič, který v pondělí dostal od vedení tučnou pokutu za své prohlášení, že chce ze severu Čech odejít. Mezi střelce se ale nezapsal.

V brance se objevil Martin Slavík, ale odchytal jen 32 minut, než musel kvůli problémům s kotníkem vystřídat. Jako první rozvlnil síť konžský útočník Kapolongo, který se trefil z hranice velkého vápna. Teplice si hlídaly náskok a soupeře k ničemu nepouštěly.

Po změně stran svůj náskok ještě navýšily, když se v rozmezí pěti minut trefili hlavou Krob a po samostatném úniku i mladý Nigerijec Chukwuma. V závěru ještě pečetil čtyřbrankovou výhru mládežnický reprezentant Takács. Severočeši vyhráli i třetí zápas v poháru a navíc ještě ani jednou neinkasovali.