S pohárem se rozloučil i Jablonec a Boleslav

V Poháru ČMFS se v úterý zrodila další překvapení. K prvoligovým týmům z Plzně, Olomouce a Mostu, které nezvládly duely 2. kola minulý týden, se přidali také fotbalisté Jablonce, kteří podlehli druholigovému Ústí nad Labem 1:2, a Mladé Boleslavi, na něž si vyšlápl třetiligový Náchod-Deštné.

Ilustrační foto

Hráči Ústí začali na hřišti v Teplicích lépe a už ve 32. vteřině protáhl Špita střelou k tyči domácí Helcelet. V 15. minutě utekl jablonecké obraně ústecký ostrostřelec Džeko a těsně minul branku. Před přestávkou Jablonečtí přidali, ale hlavičky Klapky a Šenkeříka skončily nad Novákovou brankou.

Deset minut po přestávce nastřelil Džeko po Fouskově rohu břevno a Džuban hlavou propasíroval míč do jablonecké branky. V 78. minutě odpískal rozhodčí Helebrant faul ústeckého Merziče na Klapku v šestnáctce a Šenkeřík se z penalty nemýlil.

V poslední minutě normální hrací doby utekl Džeko, byl faulován ve vápně a Fousek proměněnou penaltou rozhodl o postupu Ústí, které se ve třetím kole utká s Pardubicemi. "Soupeř hrál s větším nasazením a ukázal více zarputilosti," uvedl po utkání jablonecký kouč Petr Rada. Ústečtí neskrývali nadšení. "Hráli jsme týmově a byli bojovnější. Naše vítězství je zasloužené," prohlásil trenér Jiří Plíšek.

Boleslav se nechala zaskočit už v první půli

Fotbalisté Mladé Boleslavi vypadli z Poháru ČMFS už ve druhém kole. Favorizovaní Středočeši, kterým patří třetí místo v prvoligové tabulce, dnes prohráli na půdě třetiligového Náchoda-Deštného 0:2 a se soutěží se loučí. Nečekaní vítězové narazí v dalším utkání na Hradec Králové.

Domácí tým favorita zaskočil už v prvním poločase dvěma přesnými zásahy, na které hosté už nebyli schopni reagovat. Mladé Boleslavi nepomohlo ani dvojité střídání v poločase.

Trenér Mladé Boleslavi Dušan Uhrin mladší se po utkání zlobil. "Jsme hodně zklamaní, ale s tím, jak jsme k utkání přistoupili, jsme těžko mohli uspět. První půlku jsme vyloženě prohospodařili a byli až moc lehkovážní. Musíme se z toho dostat a soustředit se na ligu," řekl Uhrin.

Slovácko vyhrálo v Břeclavi

Fotbalisté 1. FC Slovácko si zajistili postup do třetího kola Poháru ČMFS. Finalisté minulého ročníku si v dnešním utkání poradili s třetiligovou Břeclaví a díky brance Pavla Malcharka z 21. minuty zvítězili 1:0.

Slovácku se na prahu ligové sezony zatím příliš nedaří a ani dnes svěřenci trenéra Ladislava Molnára v jihomoravském derby nijak neoslnili. Hosty spasil v souboji s outsiderem útočník Malcharek, který se za Slovácko trefil v prvním soutěžním utkání po letním přestupu ze Sparty.

Nadšeně hrající Břeclav ve druhém poločase dokonce favorita sevřela na jeho polovině, ovšem brankáře Drobisze domácí výrazněji neohrozili.

Druhé kolo Poháru ČMFS ve středu zkompletují duely Dolní Benešov - Vítkovice a Nový Bydžov - Žižkov.

Pohár ČMFS - 2. kolo
Ústí nad Labem - FK Jablonec 2:1 (2:1)
Branky: 55. Džuban, 90. Fousek z pen. - 78. Šenkeřík z pen. Rozhodčí: Helebrant. Diváci: 785.
Sestava Jablonce: Špit - Laciga (88. Jindřišek), Drobný, Hrotek, Nesvadba - Michálek (62. Kiša), Kordula, Klapka, Weber (71. Baranek) - Šenkeřík, Smíšek. Trenér: Rada.
Náchod-Deštné - FK Mladá Boleslav 2:0 (2:0)
Branky: 7. Moník, 27. Míl. Rozhodčí: Moudrý. Diváci: 1300.
Sestava Ml. Boleslavi: Kučera - Krátký, Vít, Skála (46. Švejdík), Rychlík - Ševinský, Sviták (46. Matějovský), Brunclík, Vaculík - Kysela (58. Pecka), Kulič. Trenér: Uhrin ml.
Břeclav - 1. FC Slovácko 0:1 (0:1)
Branka: 21. Malcharek. Rozhodčí: Možíš. Diváci: 840.
Sestava Slovácka: Drobisz - Němčický, Rajnoch, Šuškavčevič, Palinek - Švejnoha, Lička, Pavlík, Filipský - Malár, Malcharek (80. Obal). Trenér: Molnár.