Rubriky:

MOL Cup

Účast v Evropě byla pro Liberec nutností, tvrdil po penaltové loterii kouč Vavruška

27. května 2015 22:41 - Mladá Boleslav

Jeho svěřenci brečeli, on zklamání také neskrýval. Aby ne, když Jablonec byl pohárovému triumfu neskutečně blízko. Čtyři, pět minut ho od zisku trofeje v mladoboleslavském finále dělilo. „Penalty jsou loterií, která nejde natrénovat. Problém byl ale v tom, že jsme si měli jednobrankové vedení pohlídat. Zvláště, když do konce scházely jen minuty,“ hlesl jablonecký kouč Jaroslav Šilhavý, na němž bylo patrné, jak těžce nese, že se jemu i hráčům trofej rozplynula před očima.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Mrzí to. A hodně. Třikrát jsme letos s Libercem hráli, ani jednou neprohráli, přesto jsme pohár nezískali. Proto zklamání a slzy," přiznával trenér Šilhavý, když od prvního muže českého fotbalu a jabloneckého majitele v jedné osobě Miroslava Pelty převzal stříbrné medaile.

Jen stříbrné, i když ty zlaté drželi už téměř v rukách.

„To proto, že jsme si po změně stran počínali pasivně, nepodrželi míč ani vpředu, ani ve středu hřiště, pouze bránili a chtěli uhájit jednogólové vedení," posteskl si Šilhavý. „Záměr to nebyl, i když někdy se i tak dá zápas dohrát."

Jenže jeho Jablonec ho zdárně nedohrál. Střídající Bakoš poslal finále do penaltového rozstřelu a v něm měl navrch Liberec.

„Byl jsem stoprocentně přesvědčen, že ho kluci zvládnou. Už fakt, že zápas neskončil 1:0 a že jsme vyrovnali, představoval naši výhru. A pro Jablonec samo sebou nevýhodu. Psychickou určitě, protože jeho hráči už pohár drželi a najednou na ně čekaly penalty," tvrdil liberecký kouč David Vavruška, že si byl před penaltovou loterií vítězstvím jistý.

Evropské poháry nutností

„A vítězstvím zaslouženým, protože druhá půle byla v našem podání velmi dobrá a hned v úvodu jsme měli tři stoprocentní šance, kdy jsme mohli skóre otočit. Luckassen, Delarge, Breznaník," jmenoval promptně tři své svěřence, kteří ovšem selhali.

Bakoš byl jiný borec. S chladnokrevností až neskutečnou stav vyrovnal, nabídl svému týmu penaltový rozstřel a tím vlastně i cestu do pohárové Evropy.

„Bylo pro nás nutností se do ní dostat. Vůči majiteli i vedení klubu. Liberec je na evropské poháry zvyklý, takže čtrnáctá příčka v lize ho uspokojovat nemohla. Pohárové finále tudíž představovalo naši poslední šanci," připomínal Vavruška.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MOL Cup

Filtr článků - MOL Cup