Slovácko vyřadilo v poháru Teplice

UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Seznam čtvrtfinalistů Poháru ČMFS je kompletní. V úterní dohrávce čtvrtého kola si poslední volné místo mezi elitní osmičkou zajistili fotbalisté Slovácka, kteří na domácí půdě přehráli Teplice 2:0. Celek z Uherského Hradiště poslaly do další fáze poháru branky Rótha a Malára z druhého poločasu.

Slovácko, které po sobotní premiéře v lize rovněž proti Teplicím dnes podruhé vedl nový kouč Stanislav Levý, doplnilo mezi nejlepší osmičkou pražské kluby Spartu, Slavii a druholigový Žižkov, Baník Ostrava, Brno a celky z druhé nejvyšší soutěže Hradec Králové a Kunovice. Dvojice určí los, čtvrtfinále se bude hrát 19. dubna.

V dnešním utkání byli od začátku aktivnější domácí, finalisté posledního ročníku soutěže. Napadáním znemožňovali soupeři rozehrávku, takže se většinou hrálo na polovině Severočechů. Jako první vystrašil gólmana Poštulku obránce Róth, za okamžik se proháčkoval obranou Teplic Sowunmi, ale Poštulka včas vyběhl. Tepličtí měli velké problémy s přechodem do útoku, jejich výpady většinou skončily už ve středovém kruhu a Drobisz byl bez práce.

To jeho protějšek musel být neustále ve střehu. Teplickým motal hlavu hlavně technicky vyspělý Sowunmi. Ve 35. minutě proměnil soupeřovy obránce v solné sloupy, ale jeho ostrou střelu Poštulka bravurně vyškrábl.

Mareček se zlobil

Domácí korunovali převahu až po přestávce a v 57. minutě Róth poslal míč levačkou k pravé tyči. Za pět minut měl pojistku na kopačce Ivana, který se prosmýkl ležérní obranou Teplic, ale jeho pokus o hokejový blafák Poštulka vystihl. Teplice vyslaly první střelu na branku až v 85. minutě, Maškův pokus byl však z kategorie propagačních. Postup Slovácka do čtvrtfinále poháru pojistil ve druhé minutě nastavení Malár.

"Dostali jsme pořádnou facku, jediným pozitivem zápasu je, že se na hřišti po zranění objevil Tesařík," neskrýval rozčarování teplický kouč Vlastislav Mareček, který nechal odpočívat hned několik pilířů základní sestavy, jako jsou Verbíř či Hunal. "Kluci, kteří dostali šanci, ji rozhodně za pačesy nechytili. Hlavně k výkonům hráčů mladší generace mám velké výhrady," zlobil se Mareček.

Domácí kouč Levý měl naopak důvod k úsměvu, protože už ve druhém vystoupení na lavičce Slovácka si vychutnal vítězství. "Postup je ve správných rukou. Byli jsme lepším týmem, nicméně vítězství nepřeceňuji, soupeř totiž nechal odpočívat řadu opor," řekl kouč.

Slovácko - Teplice 2:0 (0:0)
Branky: 57. Róth, 90+2. Malár. Rozhodčí: Handlíř. ŽK: Krmaš a Sabou (oba Teplice). Diváci: 3492.
Slovácko: Drobisz - Švejnoha, Rajnoch, Šuškavčevič, Palinek - Petržela (77. Malár), Polách (84. Mario Lička), Pavlík, Róth - Ivana, Sowunmi (86. Ordoš). Trenér: Levý.
Teplice: Poštulka - Sabou, Klein, Rada, Krmaš - Doležel, Jirsák, Benát (74. Varadi), Tesařík (55. Rilke) - Koukal (61. Verbíř), Mašek. Trenér: Mareček.