Rubriky:

MOL Cup

Rýmařovští kluci porazili po práci ligový Baník. Šéfovi jsem hlásil volno, smál se Ondruška

28. srpna 2015 11:52 - Rýmařov

Na rýmařovský trávník se už dávno snesla tma, ale tabule oznamující, že místní tým hrající divizní soutěž porazil ve 2. kole poháru ligový Baník Ostrava 4:3, svítila zvesela stále. Na ten slavný den se bude v osmitisícovém městě na Bruntálsku vzpomínat dlouho.

 

Tomáš Svoboda

„Chtěli jsme uhrát slušný výsledek a nedostat kotel. Ale tohle? To je neuvěřitelné," usmíval se po možná největší výhře v historii rýmařovského fotbalu jeden z nejzkušenějších borců v modrém dresu Jiskry Pavel Ondruška. „Hrál jsem i před osmi lety proti Liberci. Ale to jsme dostali čtyři branky a bylo to. I dnes jsme čekali, že to bude pořádný kolotoč," popisoval třicetiletý Ondruška.

Když šel Baník v 9. minutě do vedení zásluhou Ghaňana Francise Narha, vypadalo to na jasnou záležitost. Domácí sice první poločas prohráli 1:2, ale nevzdali se a ve druhé půlce ligový tým zostudili. Nejprve srovnal na 2:2 Tomeček a následně z penalty za faul Ježdíka zařídil domácím vedení Tomáš Šupák. Ostrava ještě vykřesala naději gólem střídajícího Šašinky na 3:3, ale deset minut před koncem napřáhl z dálky znovu Šupák a parádní ranou z 35 metrů rozhodl o postupu Rýmařova. „Takový gól už asi nikdy nedám. Celý poločas jsem brankáře Baníku sledoval, jak chodí ven, tak jsem to zkusil," culil se dvougólový Šupák.

Radost z výhry se v oddílové klubovně přímo u hřiště vznášela ještě dlouho, ne všichni ale mohli slavit do rána. „Na zápas jsme přišli rovnou z práce a někteří z nás do ní v pátek zase museli. Já naštěstí ne, volal jsem hned po zápase šéfovi a požádal ho o volno. Ve čtvrt na šest bych asi nevstal," smál se Ondruška.

V příštím kole přivítá Jiskra, která v této sezóně zatím vyhrála v divizi jen nad béčkem Opavy, vítěze sobotního duelu Vítkovice - Karviná. „Já bych chtěl Karvinou, Vítkovice tady nemáme rádi," svěřoval se Šupák. „Já tedy raději Vítkovice, protože jsme je dvakrát porazili, už když postupovali z Krajského přeboru. A já jim tehdy dal vítězný gól v závěrečné minutě utkání na jejich hřišti," zavzpomínal Ondruška. Třetí kolo MOL cupu je naplánováno na středu 23. září.

tom, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: MOL Cup

Filtr článků - MOL Cup