Rubriky:

MOL Cup

Sparta narazí ve čtvrtfinále poháru na osudový Liberec, Plzeň si zahraje s Olomoucí

7. prosince 2015 12:08 - Praha
(Aktualizováno: 7. prosince 2015 12:38)

U Nisy v lize tradičně prohrávají a ztrácejí tam šance na mistrovský titul. Na jaře se fotbalisté pražské Sparty podívají do Liberce znovu, protože los čtvrtfinále MOL Cupu svedl dva české zástupce v Evropské lize proti sobě. Mistrovská Plzeň si zahraje s Olomoucí, Mladá Boleslav s druholigovým Hradcem Králové a Dukla s Jabloncem. Úřední termín prvních zápasů je 2. března 2016, odvety pak budou na programu 16. března.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Slovan je nejen obhájcem pohárové trofeje, ale pro Letenské také přímo osudovým soupeřem. V živé paměti je ještě nedávný vzájemný duel u Nisy, v němž oslabený Liberec po vyhroceném průběhu porazil Spartu 1:0. A pokud teď Slovan porazí ve čtvrtek Marseille, střetnou se dva účastníci jarního play off Evropské ligy - Sparta už má postup ze skupiny jistý.

Los čtvrtfinále MOL Cupu, fotbalového poháru FAČR:
Hradec Králové - FK Mladá Boleslav,
Slovan Liberec - Sparta Praha,
Dukla Praha - FK Jablonec,
Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc.
První zápasy se hrají 2. března, odvety 16. března.

Plzeň bude coby ligový půlmistr a obhájce titulu favoritem proti nováčkovské Olomouci, která přezimuje na předposlední sestupové příčce. Oba soupeře pak pojí stoper Roman Hubník. Z rodinných důvodů v průběhu podzimu překvapivě odešel z Plzně na hostování do Sigmy, kde se stal oporou Hanáků. V nejbližších dnech se má rozhodnout o jeho dalším osudu - a je dost možné, že se do Viktorie vrátí.

Mladá Boleslav začala pošilhávat po mistrovském titulu, a i když jí závěr podzimu nevyšel, ambice má pořád velké. Ve čtvrtfinále poháru bude chtít využít výhody, že jako jediná vyfasovala druholigového soupeře - Hradec Králové.

Velkým podzimním propadákem je Jablonec, pro něhož tak právě domácí pohár může být poslední šancí k návratu do evropských předkol. O to důležitější pro něj partie s Duklou budou.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MOL Cup

Filtr článků - MOL Cup