MOL Cup

Teplice vyhrály pohár a těší se do Evropy

27. května 2003 21:56 - PRAHA

Fotbalisté Teplic poprvé v historii vyhráli Pohár ČMFS, když o vítězství nad Jabloncem ve finálovém utkání rozhodl přesnou hlavičkou Tomáš Hunal.

ČTK/Stanislav Zbyněk

Svěřenci trenéra Františka Straky, který dnes slaví pětačtyřicáté narozeniny, se tak mohou těšit na účast v 1. kole Poháru UEFA: "Oba týmy chtěly hrát. My jsme dobře kombinovali, soupeř hrál jednodušeji, hledal své hroty. Jsem na mužstvo hrdý. Je to obrovský úspěch pro celý region."

Diváci viděli atraktivní hru, avizované defenzivní šachy se nekonaly. První poločas patřil Teplicím, které na trávníku dominovaly. Hrály důrazně, až na pár výjimek stačily krýt výpady Jablonce a málo kazily. Výjimkou byl Zelenka, jenž zahazoval jednu šanci za druhou. Nejprve po Horváthově akci a Voříškově dělovce nedorazil míč do odkryté branky, v 11. minutě nedosáhl na centr Horvátha a nezakončil ani Kolomazníkovu akci, stejně se vedlo Tesaříkovi.

Jablonečtí vycházeli z obrany, jen dvakrát nebezpečně ohrozili Poštulku. Po Weberově úniku po levé straně Šenkeřík na balón nedosáhl, po totožné akci ve 31. minutě pak Michálek z malého vápna ve vyložené pozici přestřelil. Trest na sebe nenechal čekat. Protiútok zastavili Jablonečtí jen za cenu rohového kopu, který posadil Verbíř na hlavu Hunala a ten byl neomylný. Vedení mohl po Kolomazníkově ráně zvýšit Zelenka, ale prázdnou branku přestřelil. Horváth pak v tlačenici míč do sítě nedostal, i když reklamoval ruku soupeře.

Jablonci chyběl důraz v pokutovém území

Hned po přestávce mohl přidat pojistku po Horváthově rohu Lengyel, jeho hlavičku Lovásik chytil. Jablonečtí s blížícím se koncem zvyšovali obrátky. V 69. minutě Mašek přehlavičkoval Hunala, ale Poštulka byl na místě. Za minutu zastavilo opět Maškovu ránu břevno, odražený míč hlavičkoval do branky Šenkeřík, ale Poštulka tygřím skokem k úžasu všech zachránil.

Teplice bránily, neriskovaly ztrátu vedení, ale přitom aktivní hrou nepustily Jablonec do tlaku, naopak Verbířův roh zastavila branková konstrukce, nebezpečné byly i další akce. Když v nastaveném čase Šenkeřík hlavičkoval z úhlu do břevny, mohly Teplice slavit.

"Nezvládli jsme jednu standardku a draze jsme za to zaplatili. Přitom krátce před tím jsme měli tutovku. Chybělo nám více důrazu v pokutovém území. Zklamání je obrovské, některým vyhrkly slzy," hodnotil zápas Vlastimil Palička, trenér Jablonce.

FK Jablonec - FK Teplice 0:1
Poločas: 0:1. Branka: 32. Hunal. Rozhodčí: Puček - Amler, Gulajev. ŽK: Šenkeřík - Hunal. Diváci: 5833.