Blšany opustily domácí pohárovou soutěž již v prvním kole

Prvním druholigovým celkem, který opustil domácí pohárovou soutěž, se staly Blšany, které v sobotu podlehly na hřišti divizního mužstva FK Chomutov 0:1. V severočeském duelu nastoupili hostující svěřenci trenéra Přemysla Bičovského se zcela přebudovaným kádrem oproti minulé sezoně, kdy ještě působili v nejvyšší soutěži.

Ilustrační foto

Jediný gól zápasu padl dvě minuty po změně stran, kdy centr domácího obránce Haviara usměrnil blšanský Loos nešťastně do vlastní branky.

S velkými problémy postoupil do dalšího kola HFK Olomouc, který po bezbrankové remíze v Sudkově s domácím Zábřehem uspěl až v penaltové loterii. Potíže měl rovněž druholigový nováček Bohemians 1905. Na půdě divizní Stříbrné Skalice mohli jít Pražané již po deseti minutách do vedení, čerstvá posila z Teplic Rada však neproměnil penaltu. Před 1200 diváků, z nichž ale polovina přijela povzbudit klokany, rozhodl o postupu hostí až dvě minuty před koncem Marek.

Bohemians čekají Teplice

Bohemians 1905 se tak mohou v dalším pohárovém dějství těšit na prvoligové Teplice, zatímco obhájce trofeje Sparta zavítá do Dvora Králové, jenž v souboji dvou divizních kolektivů přehrál 3:1 Choceň. Těžkou úlohu bude mít zřejmě Slavia v Čáslavi. Další z ambiciózních druholigových nováčků totiž zdolal v pražském Břevnově domácí Loko Vltavín snadno 4:0.

Souboj Davida s Goliášem bude připomínat měření sil Desné s mistrovským Slovanem Liberec. Domácí fotbalisté, kteří v uplynulé sezoně vyhráli I.A třídu libereckého kraje, vyřadili již dva divizní kolektivy. Nejprve si poradili v předkole s Hlavicí a dnes vyřadili na penalty i divizního nováčka Sedmihorky.

Nejvyššího vítězství dne dosáhl tým Náchodu-Deštné, jenž si odvezl z Nového Bydžova výhru 7:1. Třemi góly se v dresu vítězů blýskl Merganc. Z hattricku se radoval ještě Ohněník z Ústí nad Labem, který tak rozhodující měrou přispěl k vítězství svého mužstva na hřišti divizního nováčka v Děčíně 4:1.

Sokolov vyhrál na umělé trávě Motorletu

Jeden zápas se hrál na umělém trávníku. Na hřišti Motorletu v Praze vyhrál druholigový Sokolov nad domácími fotbalisty díky jediné trefě Dittricha.

Zápasy Trutnov - Předměřice nad Labem a Třebíč - Znojmo byly pro nezpůsobilý terény vinou prudkých přeháněk odloženy. V neděli je na programu zbývajících sedm utkání prvního kola. Druhé kolo již za účasti mužstev z nejvyšší soutěže má hrací termín středu 30. srpna.

Výsledky - 1. kolo Poháru ČMFS:
Loko Vltavín - Čáslav 0:4 (0:4)
Branky: 7. Michal Zachariáš, 33. Šrámek, 43. Šíranec, 44. Kurak. Rozhodčí: Makovička. Diváci: 80.
Děčín - Ústí nad Labem 1:4 (1:3)
Branky: 17. Barilla - 29., 35. a 62. Ohněník, 13. T. Novák. Rozhodčí: Bouše. Diváci: 500.
FK Chomutov - Blšany 1:0 (0:0)
Branka: 47. vlastní Loos. Rozhodčí: Franěk. ČK: 82. Kubálek (Chomutov). Diváci: 200.
Motorlet Praha - Sokolov 0:1 (0:0)
Branka: 59. Dittrich. Rozhodčí: Hrubeš. Diváci: 120.
Stříbrná Skalice - Bohemians 1905 0:1 (0:0)
Branka: 88. Marek. Rozhodčí: Kocourek. Diváci: 1.200. V 10. minutě neproměnil Rada (Bohemians 1905) penaltu.
Žďár nad Sázavou - Bystrc 2:4 (1:2)
Branky: 12. a 78. z pen. Zedníček - 15. Janíček, 40. Hlavatý, 55. Ševčík, 57. Smutný. Rozhodčí: Jiřík. Diváci: 250.
Český Těšín - Třinec 0:1 (0:1)
Branka: 31. Malíř. Rozhodčí: Vysloužil. Diváci: 200.
Zábřeh - HFK Olomouc 0:0, pen. 4:5
Rozhodčí: Možíš. Diváci: 200.
Karviná - Hlučín 1:3 (0:2)
Branky: 83. Dittrich z pen. - 21. Veselý, 24. Vl. Myšinský, 65. Dombi. Rozhodčí: Szarowski. Diváci: 420.
Orlová-Lutyně - Vítkovice 2:6 (1:4)
Branky: 33. Bajzath, 68. Herak - 81. a 89. Pražák, 16. Třasák, 17. Kašpar, 30. Rygel, 43. Švec. Rozhodčí: Santarius. Diváci: 200.
Město Albrechtice - Opava 0:3 (0:1)
Branky: 20. Víšek, 40. Schreier, 90. Žurek. Rozhodčí: Pacina. Diváci: 580.
Frenštát pod Radhoštěm - Jakubčovice 0:4 (0:1)
Branky: 35. Prohászka, 61. Fischer, 78. Svatonský, 83. Jašurek. Rozhodčí: Lakomý. Diváci: 200. V 85. minutě neproměnil Doležal (Jakubčovice) penaltu.
Další utkání:
Vejprnice - Doubravka 1:1 (1:1), pen. 5:4, Vyšehrad - Kolín 0:3 (0:3), Meteor Praha - Dobrovice 1:0 (1:0), Bzová - Bohemians Praha 0:2 (0:1), Jankov - Třeboň 3:5 (1:1), Roudné - Strakonice 3:0 (0:0), Sezimovo Ústí - Prachatice 0:2 (0:0), Jirny - Ovčáry 4:3 (1:1), Toužim - Karlovy Vary-Dvory 0:5 (0:1), Nový Bydžov - Náchod-Deštné 1:7 (0:4), Dvůr Králové - Choceň 3:1 (2:1), Holice v Čechách - Letohrad 1:1 (0:0), pen. 5:6, Ústí nad Orlicí - Chrudim 2:2 (1:0), pen. 3:1, Benešov - Krč 0:1 (0:0), Horažďovice - Klatovy 0:2 (0:1), Desná - Sedmihorky 0:0, pen. 4:3, Hrušovany - Břeclav 1:1 (1:0), pen. 3:4, Boskovice - Mutěnice 1:1 (0:0), pen. 4:2, Vyškov - Hranice 1:0 (0:0), Slavičín - Bystřice pod Hostýnem 3:1 (2:0), Rousínov - Napajedla 2:0 (2:0), Kroměříž - Brumov 2:1 (1:0), Velké Karlovice - Frýdek-Místek 2:0 (2:0), Židenice - Lipová 0:3 (0:2), Konice - Uničov 1:2 (0:2), Hulín - Fulnek 0:2 (0:1), Dětmarovice - Dolní Benešov 3:2 (1:1).