Jihlava postoupila do druhého kola Poháru ČMFS

Fotbalisté druholigové Vysočiny Jihlava si v neděli zajistili bez problémů postup do druhého kola Poháru ČMFS. Na hřišti divizního Velkého Meziříčí zvítězil exprvoligový celek 3:0. Svěřenci trenéra Milana Bokši v druhém kole změří své síly s Dynamem České Budějovice, které je nahradilo v nejvyšší soutěži.

Ilustrační foto

Snadný postup si připsal i čtvrtý tým tabulky minulého ročníku druhé ligy z Hradce Králové na hřišti divizního nováčka v Hlinsku. Domácí přišli již po 18 minutách o vyloučeného kapitána Řezníčka a nakonec podlehli 1:4. Čestný úspěch si připsali pouze díky chybě hostujícího gólmana Podhajského, jenž podcenil malou domů.

Mnohem větší starosti měla Viktoria Žižkov v Králově Dvoře. Středočeský divizní tým inkasoval až šest minut před koncem po Kropíkově střele, a tak favorizovaní Pražané se čtyřmi novými fotbalisty v sestavě zvítězili 1:0.

Varnsdorf neuspěl při penaltách

Ze hry vypadl druhý tým minulé sezóny ČFL Slovan Varnsdorf, který po remíze 3:3 na půdě divizního Nového Boru neuspěl při penaltovém rozstřelu. Ve čtvrté sérii se netrefil hostující Vondráček a postup domácích pak stvrdil v páté sérii Buryánek.

Divizní nováček Admira Praha vedl sice brankou posily z Vyšehradu Derého 1:0 nad Českým Brodem, Středočeši však poté rozhodli zápas třemi góly a nakonec postoupili po vítězství 3:2. Nový Bor si zahraje v druhém kole s Jabloncem a Český Brod s Mostem.

Výsledky - 1. kolo Poháru ČMFS:
Velké Meziříčí - Vysočina Jihlava 0:3 (0:1)
Branky: 16. Lovětínský, 54. Faldyna z pen., 84. Vácha. Rozhodčí: Hájek. Diváci: 541.
Hlinsko - FC Hradec Králové 1:4 (0:1)
Branky: 76. vlastní Podhajský - 44. Duchnič, 57. Poděbradský, 68. Černý z pen., 84. Semerák. Rozhodčí: Královec. ČK: 18. Řezníček (Hlinsko). Diváci: 500.
Králův Dvůr - Viktoria Žižkov 0:1 (0:0)
Branka: 84. Kropík. Rozhodčí: Pinkas. Diváci: 580.
Další utkání:
Admira Praha - Český Brod 2:3 (1:1), Nový Bor - Varnsdorf 3:3 (2:2), pen. 5:4, Loko Chomutov - Litvínov 0:4 (0:2), Libiš - Velim 2:3 (1:1).