Rubriky:

MOL Cup

Fanoušci při pohárovém finále poničili mladoboleslavský stadión

10. května 2018 15:04 - Mladá Boleslav

Fotbalový stadión v Mladé Boleslavi je po středečním pohárovém finále poničený, škody na vybavení se po utkání Slavie s Jabloncem vyčíslují. Fanoušci například zdemolovali zábrany kolem hrací plochy a v hledišti používali zakázanou pyrotechniku. Po 70 minutách hry dokonce na hřiště nastoupili policejní těžkooděnci, kteří vytvořili špalír podél postranních čar.

 

Radek Petrášek, ČTK

"Vzhledem ke skutečnosti, že během zápasu docházelo k poškození vybavení stadionu a přijali jsme i informaci o možném vtrhnutí fanoušků na hrací plochu, tak nastoupili preventivně policisté pořádkové jednotky a setrvali až do konce zápasu," řekla dnes ČTK mluvčí mladoboleslavské policie Lucie Nováková.

Policisté podle ní nikoho nezadrželi. Zkoumají však kamerové záznamy a pokoušejí se ztotožnit osoby, které pyrotechniku používaly.

"Přítomnost příslušníků policie na hřišti, k čemuž došlo během druhého poločasu finálového zápasu, vnímáme vždy až jako zcela krajní řešení situace. Tak tomu bylo také ve středu v Mladé Boleslavi," uvedl v prohlášení předseda Fotbalové asociace ČR Martin Malík.

"Zástupci policie tak učinili po vyhodnocení všech bezpečnostních aspektů a také na žádost bezpečnostního manažera utkání z preventivních důvodů, aby bylo zabráněno dalším hrozícím excesům přímo na tribunách," řekl Malík. "Jednalo se však o nezbytný krok. Závěr utkání byl emočně vypjatý, ale dovolím si tvrdit, že FAČR ho po organizační stránce i díky výborné spolupráci s policií zvládla," dodal.

Finále MOL Cupu hlídaly stovky policistů. Policie v souvislosti se zápasem vyšetřuje čtyři přestupky a jeden trestný čin, další skutky podle mluvčí ještě mohou přibýt. "Mimo stadion policisté řešili tři přestupky proti veřejnému pořádku, jeden proti občanskému soužití a jeden trestný čin, konkrétně přečin krádeže," řekla Nováková.

Záchranáři během zápasu řešili kolaps jedné osoby, kterou po ošetření převezli do nemocnice. "Mimo stadion došlo k fyzickému napadení mezi dvěma fanoušky, jeden z nich byl s lehkým zraněním na místě ošetřen," dodala Nováková.

Slavia ve finále poháru porazila Jablonec 3:1 a trofej získala po 16 letech.

ČTK

Zrušit


Časová osa: MOL Cup

Filtr článků - MOL Cup