Liberec vypadl z Poháru ČMFS s Budějovicemi

Vedoucí tým první fotbalové ligy Slovan Liberec skončil v Poháru ČMFS ve čtvrtém kole, když doma podlehl Dynamu České Budějovice 1:2. Postoupili fotbalisté Zlína, když Ostravě na domácím hřišti ve stejném poměru vrátili porážku z posledního ligové kola. Dál jde i Jablonec, který vyhrál v Mostě a až po penaltovém rostřelu s Teplicemi také fotbalisté Plzně, stejně jako Příbram na Žižkově.

České Budějovice vedli v Liberci od 12. minuty po střele Volešáka, za domácí vyrovnal dvanáct minut před koncem Šinglár, ale o čtyři minuty později poslal do jarních čtvrtfinálových bojů Jihočechy Táborský. Pět minut před koncem byl vyloučen hostující Žižka, v nastaveném čase jej za zdržování následoval ještě Černý.

Ostrava byla v utkání se Zlínem aktivnějším týmem, vypracoval si více brankovách příležitostí, jenže jeho střelci vyhořeli v zakončení.  Domácí Zlín se v 50. minutě ujali vedení. Náhradník Šmahaj přesně našel nabíhajícího Opielu, který se přesnou ranou k tyči trefil z voleje. Baník pak ve snaze vyrovnat ještě více zvýšil otáčky. Dvě velké šance spálil Žůrek, pět minut před koncem brankář Kořínek skvěle zlikvidoval Klimplův lob. Záverečný nápor hráči Tescomy s vypětím všech sil ustáli a postupují tak do čtvrtfinále Poháru ČMFS.

V Plzni a na Žižkově až po penaltách

Také fotbalisté Jablonce si zajistili postup do čtvrtfinále. Jablonec vyhrál v souboji ligových rivalů v Mostě 2:0, když se prosadili ve 20. minutě Baranek a v první minutě nastavení střídající útočník Nulíček.

O postupujícím do čtvrtfinále Poháru ČMFS se v utkání mezi fotbalisty Viktorie Plzeň a FK Teplice rozhodlo až v penaltovém rozstřelu, v kterém domácí hráči zvítězili 4:3. V normálním hracím čase skončil zápas bez branek.

Stajně jako Plzeň až po výhře 4:2 v penaltovém rozstřelu se mohli fotbalisté Marily Příbram radovat z postupu do čtvrtfinále Poháru ČMFS. S vedoucím celkem druhé ligy Viktorií Žižkov na jejím hřišti remizovali v normálním hracím čase 1:1. Ve 20. minutě dostal hosty do vedení Navrátil, o deset minut později vyrovnal Procházka.

Poslední dva zápasy 4. kola se hrají až v listopadu. Opava a 1. FC Slovácko se utkají 1. listopadu a Břeclav přivítá Spartu Praha 15. listopadu. Čtvrtfinále se bude hrát 18. dubna, o soupeřích rozhodne los.

Výsledky 4. kola Poháru ČMFS:
Tescoma Zlín - Baník Ostrava 1:0 (0:0)
Branka: 50. Opiela. Rozhodčí: Jílek - Kordula, Kubáň. Diváci: 1354.
FK Siad Most - FK Jablonec 0:2 (0:1)
Branky: 20. Baranek, 90+1. Nulíček. Rozhodčí: Adámek - Chytil, Filgas. Diváci: 1739.
Viktoria Plzeň - FK Teplice 0:0, na penalty 4:3
Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Gallo. Diváci: 1203. Penalty proměnili: Limberský, Šíma, Borek, Procházka - Dort, Džeko, Lukáš. Penalty neproměnili: Pilař, Rada - Valenta, Jirsák, Klein.
Viktoria Žižkov - Marila Příbram 1:1 (1:1), na penalty 2:4
Branky: 30. Procházka - 20. Navrátil. Rozhodčí: Jech - Pelikán, Hájek. Diváci: 825. Penalty proměnili: Stracený, Šťastný - Otepka, Hašek, Vošahlík, Pilík. Penalty neproměnili: Král, Kučera - nikdo.
Slovan Liberec - Dynamo České Budějovice 1:2 (0:1)
Branky: 78. Šinglár - 12. Volešák, 82. Táborský. Rozhodčí: Hrubeš - Hojsík, Jiřík. ČK: 85. Žižka, 90+5. Černý (oba Č. Budějovice). Diváci: 3400.