Živě

Děsivý moment! Chvíli jsem byl mrtvý, vzpomíná bývalý rozhodčí

6. dubna 2019 16:02 - Londýn/Praha

Šokoval. Při té zprávě možná leckomu přeběhl mráz po zádech. „Na sto sekund byl mrtvý," popsal Eddie Wolstenholme, bývalý rozhodčí z Premier League, šílený zážitek z loňského listopadu, kdy před výkopem duelu Newcastle - Burnley dostal infarkt. Na utkání byl v roli delegáta, měl zhodnotit výkon rozhodčího. Nakonec všechno dopadlo jinak. Drama mělo ale šťastný konec.

 

David Klein, Reuters

"Poslední osobou, na kterou si pamatuji, byl Rafa Benítez," vzpomíná Wolstenholme. Pak už nebylo nic. Tečka. „Bylo to, jako by mi najednou někdo na brýle nasadil nějakou fólii. Zhroutil jsem se a pak se probral, až když mi záchranáři pleskali na tváře," vykládá nyní 64letý chlapík. Výkop utkání byl o třicet minut zpožděný, všem záleželo místo bojů o body na tom, aby delegát vyhrát bitvu o život.

Muže převezli do nemocnice, kde zůstal několik dní a podrobil se dalším zdravotním testům. Později podstoupil zákrok, kdy mu byl voperován do srdce bypass. „Lékařům týmů Burnley a Newcastle toho hodně dlužím, stejně jako dalším záchranářům, manažerům a funkcionářům zmíněných klubů," svěřil se Wolstenholme, patří jim velký dík.

Pochvaluje si i to, jaké péče se mu dostalo v nemocnici. „Nemohli se chovat ke mně chovat lépe, v kontaktu se mnou byli dál i lidé z obou klubů. Boss Burnley Sean Dyche mi psal, den před operací mě kontaktoval i Rafa Benítez," vzpomíná dojatě.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..