Rubriky:

Anglie

Nový stadion zdvojnásobil Arsenalu tržby

21. února 2007 16:27 - LONDÝN

Stěhování na nový stadion se může fotbalovému klubu vyplatit. Alespoň v případě londýnského Arsenalu. Ten totiž za prvních šest měsíců od přestěhování z legendárního Highbury na nový Emirates Stadium vykázal takřka dvojnásobné tržby. Vyplývá to ze zveřejněné zprávy klubového vedení.

 

Arsenal vykázal od počátku června do konce listopadu 2006 příjmy ve výši 100 miliónů liber, přitom o rok dříve to bylo ve stejném období 57 miliónů. Postaral se o to především nový stadion pro 60 000 sedících diváků, tedy o více než třetinu větší, než bylo staré Highbury. Na něj se vešlo v posledních letech jen něco přes 38 tisíc příznivců.

Odchod z bezmála stoletého Highbury ale nebyl zadarmo. Nový stadion stál 390 miliónů liber, v přepočtu asi 1,62 miliardy korun, které bude muset klub postupně splácet. I proto se za sledované období pohybuje účetnictví Arsenalu v červených číslech, ztráta dosáhla 6,2 miliónu liber.

Vedení si s tím ale hlavu neláme. "Nový stadion nám umožnil nejen zlepšit podmínky pro fanoušky a zvýšit tržby, ale do budoucna by měl přinést klubu i mnohem větší finanční zdroje," řekl klubový ředitel Peter Hill-Wood.

Nové byty se zamlouvají i Piresovi

Ve smělých plánech Arsenalu má své místo i starý stadion. Skelet dvou jeho tribun zůstal zachován a poslouží pro výstavbu více než 700 nových bytů, obytné bloky vyrostou i na základech tribun za někdejšími brankami. Z hřiště se stane oddychový park.

Bydlení ve vesměs malometrážních bytech si ale nebude moci dovolit jen tak někdo: ceny začínají na 300 tisících liber. Přesto už je podle developerské společnosti přes 85 procent apartmánů prodáno. Jeden z nich už má zamluvený i Robert Pires, do loňského léta opora záložní řady Arsenalu.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..