Rubriky:

Anglie

Britský tisk očekává dramatické finále Ligového poháru

25. února 2007 12:24 - CARDIFF

Angličtí novináři v neděli čekají dramatické finále anglického Ligového poháru, v němž poprvé nastoupí dva londýnské kluby, a to Chelsea s Arsenalem. Reportér BBC Mark Lawrenson je přesvědčen, že zápas skončí až v penaltovém rozstřelu. "A je to dobře, protože jinak bychom tam mohli být až do pondělí," poukázal Lawrenson na to, jak malý výkonnostní rozdíl vidí mezi oběma kluby.

 

Hodně debaty vzbuzuje rozhodnutí trenéra Arsenalu Arséna Wengera nasadit proti zkušeným borcům z Chelsea mladý kádr, který se o účast ve finále nejvíce zasloužil. Toto rozhodnutí může dopadnout i na záložníka Tomáše Rosického, ale angličtí novináři jsou si skoro jisti, že "malý Mozart" na soupisce bude, už proto, že rozhodujícím způsobem zasáhl v semifinálovém utkání proti Tottenhamu.

"Nemyslím si, že to bude otevřená hra a myslím si, že se bude bojovat o střed pole, kde jsou oba týmy špičkové - každý svým způsobem," předpovídá Lawrenson. Arsenal tam podle něj hraje nádherný, plynulý fotbal a jeho hráči umějí zpracovat míč i pod velkým tlakem. Budou to muset dělat, protože silová hra Chelsea je k tomu bude nutit.

Pokud jde o Chelsea, dává Lawrenson velký důraz na Petra Čecha. "Není to tak časté, že brankář je příčinou takového zásadního zlepšení ve výkonu týmu, ale Čech je prostě neuvěřitelný. Je tak klidný a když hráči Chelsea vědí, že je za nimi, dodává jim to stabilitu a sebedůvěru. A kdo ví, kdyby došlo na ty penalty, bude možná on tím, kdo rozhodne," spekuluje reportér BBC.

Většina novin se zabývá zázračným uzdravením klíčového obránce Chelsea Johna Terryho těsně před zápasem, které přinese týmu potřebnou sebejistotu v zadních řadách. Terry opustil na nosítkách s bolavým kotníkem středeční zápas Ligy mistrů v Portu, ale dnes už bude hrát. Podle deníku Sunday Mail ovšem trenér José Mourinho zbytečně Terryho riskuje v zoufalé snaze získat pohár a upevnit si postavení v klubu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..