Rubriky:

Anglie

Chelsea chce být světovou jedničkou do roku 2014

1. března 2007 10:29 - KUALA LUMPUR

Vítěz posledních dvou ročníků anglické fotbalové Premier league londýnská Chelsea ve čtvrtek podepsala se zástupci vedení Asijské Fotbalové Konfederace (AFC) smlouvu o pomoci s rozvojem hráčského potenciálu a lig v Číně. K tomuto kroku vede Angličany touha po zisku rozhodující části fanoušků na ekonomicky lukrativním asijském trhu.

Vše odstartoval program známý pod názvem "Vize Asie“, který běží od roku 2002 a jeho horizont je stanoven letopočtem 2012. Jedná se o dlouhodobý závazek rozvoji lig a hráčského potenciálu v zemích jako je Čína či Írán, ale také fotbalově stagnujících státech jako je například Bangladéš s Indií.

Výkonný prezident Chelsea Peter Kenyon ve čtvrtek podepsal čtyřletou smlouvu o pomoci při tomto rozvoji s Asijskou Fotbalovou Konfederací a především pak o podpoře čínského fotbalu. „Cílem číslo jedna se zajistit, aby bylo na Chelsea vzpomínáno v souvislosti s rozvojem fotbalu v Číně,“ řekl Kenyon.

Bude Chelsea světovým klubem č. 1 do roku 2014?
Hlasujte v anketě Sport.cz!

Přední evropské kluby se snaží získat svou část bohatého asijského trhu již posledních pár let. Slouží k tomu různé promoakce, včetně přátelských utkání mimo sezónu jednotlivých evropských lig. „Úkolem Chelsea je být v roce 2014 světovým klubem číslo jedna. To se nám bez asijského trhu nemůže podařit,“ prohlásil Kenyon na tiskové konferenci v sídle Asijské Fotbalové Konfederace v Kuala Lumpuru.

V rámci programu "Vize Číny" bude z deseti čínských měst dle výběru AFC posláno deset nadějných mladých hráčů na tréninkovou stáž do Londýna. Hráč roku Asie bude mít navíc možnost měsíčního tréninku s Chelsea. Londýnský klub se momentálně neangažuje v žádné jiné zemi světa.

„Chceme Chelsea zajistit exkluzivitu pro Čínu,“ prohlásil prezident AFC Mohamed Hamman a dodal, že zapojení anglického klubu do projektu je velkým přínosem pro Asii, který pomůže celý proces zrychlit. Odděleně od Číny jsou v programu "Vize Asie" zapojeny fotbalové svazy Ománu, Bangladéše, Indie, Vietnamu a Íránu. Fotbalové asociace Barmy a Tchaj-wanu se připojí tento rok.

dfk, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..