Rubriky:

Anglie

Wenger viní z Henryho zranění reprezentaci Francie

14. března 2007 17:57 - LONDÝN

Francouzský trenér londýnského Arsenalu Arséne Wenger ostře napadl hráčskou politiku reprezentace své země. Přisoudil jí vinu na sérii zranění útočníka Thierryho Henryho, jež vyvrcholila minulý týden poraněným břišním svalem a tříslem, po nichž pro hvězdu Kanonýrů skončila sezóna. Wengerovi vadí, že už tak přetížený hráč musel hrát za reprezentaci i přípravné zápasy, v nichž jej navíc nikdo ani nevystřídal.

 

Internet

"Thierry platí daň za svůj úspěch a hráčské kvality," řekl novinářům Wenger. "Zodpovídám za všechno, ale ne za to, co jsem neudělal. Francouzský národní tým s ním zachází od loňského mistrovství světa špatně," dodal trenér Arsenalu.

Vadí mu například, že hráči dal loni v srpnu čas na nabrání kondice, a proto se ho vzdal i v utkání kvalifikace Ligy mistrů, jenže Francie ho nominovala k přátelskému utkání s Bosnou. To se hrálo jen 14 dní poté, co se Henry vrátil z dovolené, navíc jej musel odehrát celé.

"Hrál i finále na mistrovství světa, tak proč ho potřebovali zkoušet i v přípravě?" rozčiloval se Wenger, podle nějž se zbytečné reprezentační pozvánky opakovaly i později. Výsledkem byl podle Wengera unavený hráč, náchylný ke zraněním.

Wenger tvrdí, že v létě třicetiletý Henry je ze svého nejčerstvějšího zranění deprimovaný. "Říkal mi, že ho to mrzí, prý nás nechal na holičkách. Ale on za své zranění přece nemůže," řekl Wenger a zopakoval, že se mu nelíbí, že klub hráče platí a dá mu volno, ale reprezentace ho nutí hrát. Henry by se měl zapojit do tréninku až začátkem července.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..