Rubriky:

Anglie

Kouč Evertonu chce od Rooneyho odškodné 300 tisíc liber

21. dubna 2007 12:58 - LONDÝN

Odškodné ve výši 300 tisíc liber (zhruba 12,7 miliónu korun) žádá údajně po fotbalovém útočníkovi Waynu Rooneym trenér jeho bývalého klubu Evertonu David Moyes. Kouč liverpoolského týmu podal v pátek u soudu v Londýně na hvězdu Manchesteru United dlouho připravovanou žalobu kvůli tomu, že anglický reprezentant ve své autobiografii z loňska tvrdí, že Moyes může za jeho odchod z Evertonu v roce 2004.

 

REUTERS/Tony Gentile

Údajnou výši požadovaného odškodného přinesl bulvární deník The Sun.

V knize "My Story So Far" se Rooney svěřil, že řekl Moyesovi o svém přání opustit klub poté, co o něm noviny tvrdily, že si užívá s prostitutkami. Kouč podle něj obsah jejich rozhovoru prozradil listu Liverpool Echo, čímž ho přiměl skutečně odejít z klubu, kterému odmala fandil.

Moyes tvrdí, že Rooneyho tvrzení v knize, jež vycházela i na pokračování v listu Daily Mail, poškodila jeho pověst v osobním i profesním životě. Navíc mu prý způsobila psychickou újmu. Kouč zažaloval také autora knihy a vydavatele.

Rooney prošel mládežnickou akademií Evertonu a v prvním týmu debutoval v v šestnácti letech. Pět dní před svými 17. narozeninami se stal dokonce nejmladším střelcem v historii Premier League, když svou brankou rozhodl o výhře nad Arsenalem.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..