Rubriky:

Anglie

West Ham dostal za chyby při přestupech pokutu 5,5 miliónu liber

27. dubna 2007 16:06 - LONDÝN

Anglický fotbalový klub West Ham United musí zaplatit pokutu 5,5 miliónu liber (asi 226 miliónů korun) za porušení pravidel Premier League při letních přestupech argentinských fotbalistů Carlose Teveze a Javiera Mascherana. O nejvyšší pokutě v historii anglického fotbalu v pátek informovala televizní stanice Sky Sports.

Mascherano a Tevez přestoupili do londýnského klubu na začátku sezóny z brazilského Corinthiansu. Jejich práva však vlastní společnost Media Sports Investment a podle anglických regulí je zakázané, aby hráči byli v majetku třetí strany.

Když ligoví funkcionáři ještě zohlednili, že zástupci West Hamu nevysvětlili podrobnosti kolem této transakce, byla z toho vysoká pokuta. Aktuálně předposlední tým nejvyšší soutěže však unikl odečtení bodů, které by mu výrazně uškodilo v boji o záchranu.

Oba Jihoameričané se na britských ostrovech dlouho nemohli zabydlet. Zatímco Tevez zůstal ve West Hamu a v březnu dal gól ve třech zápasech za sebou, jeho krajana poslal londýnský klub na hostování do Liverpoolu. S ním Mascherano postoupil do semifinále Ligy mistrů.

Problematické přestupy vyjednával bývalý předseda West Hamu Terence Brown a někdejší výkonný ředitel Paul Aldridge. Oba opustili klub poté, co ho v listopadu koupil islandský obchodník Eggert Magnusson.

Nové vedení se s verdiktem smířilo. "Klub lituje, že porušil pravidla Fotbalové asociace ohledně Premier League, ale noví majitelé se nyní chtějí soustředit na záležitosti na trávníku a udržení v Premier League," uvedlo v oficiálním prohlášení.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..