Výhra West Hamu v Manchesteru zpečetila sestup Sheffieldu

LONDÝN

Zbývající sestupové místo v Premier League v neděli zbylo na fotbalisty Sheffieldu, kteří doprovodí do druhé ligy Charlton a Watford. Hráči United v duelu s dalším přímo ohroženým Wiganem prohráli doma 1:2, ačkoliv zápas dohrávali v početní převaze, a při rovnosti bodů opouštějí elitu vinou o jeden gól většího rozdílu skóre.

Ze sestupové pasti se v posledním kole vymanil i West Ham nečekaným vítězstvím 1:0 na hřišti mistrovského Manchesteru United.

Jedinou branku utkání vstřelil těsně před poločasem Carlos Tevez, o kterém se před časem spekulovalo, že po sezóně odejde právě do Manchesteru. A v týdnu byl Tevez dokonce údajně viděn, jak s hráči "rudých ďáblů" slaví v jednom z londýnských nočních klubů titul. V případě nedělní prohry by West Ham opustil Premier League.

Třetí místo v tabulce uhájil jen díky lepšímu skóre Liverpool, který remizoval na domácím hřišti s Charltonem 2:2, ale ani jeho konkurent Arsenal nedokázal vyhrát v Portsmouthu. Do dresu hostujícího týmu se opět neoblékl zraněný Tomáš Rosický.

Remízou zakončila ligu i vicemistrovská Chelsea a udržela v sezóně domácí neporazitelnost. Ta trvá už 63 zápasů a znamená vyrovnaný rekord Liverpoolu. Reprezentačního gólmana Petra Čecha překonal ve druhém poločase evertonský Vaughan, bod zachránil o sedm minut později kanonýr Didier Drogba - nejlepší střelec soutěže zakulatil svoji bilanci v ročníku na dvacet gólů.

Anglie - 38. kolo:
Tottenham - Manchester City 2:1 (10. Keane, 32. Berbatov - 40. Mpenza), Liverpool - Charlton 2:2 (90.+1 Kewell z pen., 62. Alonso - 2. Holland, 71. Bent), Middlesbrough - Fulham 3:1 (34. a 47. Viduka, 45. Wheater - 42. Davies), Portsmouth - Arsenal 0:0, Chelsea - Everton 1:1 (57. Drogba - 50. Vaughan), Manchester United - West Ham United 0:1 (45. Tevez), Sheffield United - Wigan 1:2 (38. Stead - 14. Scharner, 45.+1 Unsworth), Blackburn - Reading 3:3 (21. McCarthy, 55. Bentley, 67. Derbyshire - 35. Sol Ki-Hjon, 58. Doyle, 77. Gunnarsson), Bolton - Aston Villa 2:2 (32. Speed, 58. Davies - 37. Gardner, 81. Moore), Watford - Newcastle 1:1 (51. King - 29. Dyer).