Rubriky:

Anglie

Anglickým klubům se nelíbí, že West Ham nepřišel o body

14. května 2007 12:46 - LONDÝN

Pětice anglických fotbalových klubů chce právní cestou zvrátit rozhodnutí, podle něhož nebyly West Hamu United odečteny body za porušení pravidel při letních přestupech argentinských fotbalistů Carlose Teveze a Javiera Mascherana. Londýnský klub za to sice dostal rekordní pokutu 5,5 miliónu liber, ale nepřišel o žádné body.

Také díky tomu se zachránil v nejvyšší soutěži, když v nedělním závěrečném kole vyhrál 1:0 nad mistrovským Manchesterem United.

Kluby ohrožené sestupem proti dubnovému verdiktu protestovaly už dříve, ale nyní předseda Wiganu Dave Whelan oficiálně oznámil, že sáhnou k právním krokům. "Charlton, Sheffield United, Wigan, Fulham a Middlesbrough jsou přesvědčeny, že se mělo dostát spravedlnosti a West Ham měl přijít o body," prohlásil v rozhovoru pro rozhlasovou stanici BBC.

Navzdory opačnému postoji vedení soutěže ho právníci ujistili, že verdikt je možné změnit. "Může to dojít až do Sněmovny lordů, ale problém je, že by to trvalo moc dlouho a příští sezóna by už probíhala," uvedl.

Předseda Sheffieldu cítí křivdu

Nedělní výhra West Hamu poslala do druhé ligy kvůli horšímu skóre Sheffield, který v posledním kole prohrál 1:2 s Wiganem. Jeho předseda Kevin McCabe cítí křivdu. "Cítím se podvedený. Včerejší výsledek nebyl pravou příčinou našeho sestupu," řekl BBC. Chce hledat podporu u dalších klubových funkcionářů. "Budeme muset jednat s předsedy a řediteli, aby pochopili tu nespravedlnost."

Mascherano a Tevez přestoupili do londýnského klubu na začátku sezóny z brazilského Corinthiansu. Jejich práva však vlastní společnost Media Sports Investment a podle anglických regulí je zakázáno, aby hráči byli v majetku třetí strany. Problematické přestupy vyjednával bývalý předseda West Hamu Terence Brown a někdejší výkonný ředitel Paul Aldridge. Oba opustili klub poté, co ho v listopadu koupil islandský obchodník Eggert Magnusson.

Ten doufá, že celá záležitost byla udělením pokuty uzavřena. "Samozřejmě sympatizuji s týmy, které sestoupily z Premier League, ale nakonec si myslím, že je správné, aby se fotbalové záležitosti rozhodovaly na hřišti," uvedl.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..