Anglie

Sheffield Utd. - Liverpool 0:1 Liverpool v lize nezaváhal ani v Sheffieldu, nováčka porazil 1:0

28. září 2019 15:25 - Londýn
(Aktualizováno: 28. září 2019 20:35)

Fotbalisté Liverpoolu vyhráli i sedmý zápas v sezoně anglické ligy. Svěřenci Jürgena Kloppa zvítězili na hřišti nováčka Sheffieldu 1:0 a vedou neúplnou tabulku o pět bodů před Manchesterem City. Obhájci titulu venku porazili jiný liverpoolský celek Everton 3:1.

Rui Vieira, ČTK/AP

Reds se v Sheffieldu dlouho hledali, přesto favority mohl těsně před pauzou poslat do vedení Sadio Mané, ale trefil jen tyč. Hráči Liverpoolu ve druhé půli přečkali několik šancí soupeře a v 70. minutě otevřeli skóre z první střely na branku. Slabší chvilku si vybral gólman Dean Henderson a mezi rukavicemi propustil slabý pokus Georginia Wijnalduma.

Liverpool v Premier League vyhrál 16. utkání za sebou. V případě dalších dvou vítězství úřadující vítězové Ligy mistrů vyrovnají rekordní šňůru Manchesteru City z roku 2017.

Trent Alexander-Arnold z Liverpoolu pátí na branku Sheffieldu.

Brazilec Gabriel Jesus zařídil City vedení ve 24. minutě, ještě do přestávky za Everton odpověděl Dominic Calvert-Lewin rovněž hlavou. Druhý poločas už patřil mužstvu Pepa Guardioly. V 71. minutě se Rijád Mahriz trefil z přímého kopu a těsně před koncem přidal pojistku Raheem Sterling, jehož ránu o břevno musela potvrdit branková technologie.

Tottenham doma zdolal Southampton 2:1, přestože od 31. minuty hrál bez vyloučeného obránce Sergeho Auriera. Všechny góly padly už v prvním poločase. Na úvodní trefu Tanguye Ndombeleho odpověděl Danny Ings, který potrestal hrubku brankáře Huga Llorise.

Brankář Brightonu Mathew Ryan.

Andrew Couldridge, Reuters

Kanonýr Harry Kane ale ve 43. minutě zařídil Spurs tři body a posun na čtvrtou pozici. Tottenham se částečně omluvil fanouškům za úterní senzační vyřazení z Ligového poháru s Colchesterem ze čtvrté ligy.

Chelsea na svém stadionu zdolala Brighton 2:0 a je v neúplné tabulce šestá. Góly Blues dali po změně stran Jorginho z pokutového kopu a Willian. Londýnské mužstvo pod trenérem Frankem Lampardem poprvé v sezoně udrželo čisté konto. Na třetí příčce je další londýnský tým West Ham i po remíze 2:2 v Bournemouthu.

Anglická fotbalová liga - 7. kolo:
Sheffield United - Liverpool 0:1 (70. Wijnaldum)
Aston Villa - Burnley 2:2 (33. El Ghazi, 79. McGinn - 68. Rodriguez, 81. Wood)
Bournemouth - West Ham United 2:2 (17. King, 46. C. Wilson - 10. Jarmolenko, 74. Cresswell)
Chelsea - Brighton 2:0 (50. Jorginho z pen., 76. Willian)
Crystal Palace - Norwich 2:0 (21. Milivojevič z pen., 90.+2 Townsend)
Tottenham - Southampton 2:1 (24. Ndombele, 43. Kane - 39. Ings)
Wolverhampton - Watford 2:0 (18. Doherty, 61. vlastní Janmaat),
Everton - Manchester City 1:3 (33. Calvert-Lewin - 24. Gabriel Jesus, 71. Mahriz, 84. Sterling).