Rubriky:

Anglie

Živě

Berger prý uvažuje o návratu do fotbalové reprezentace

14. července 2007 09:54 - PRAHA

Fotbalista Patrik Berger uvažuje o tom, že se vrátí do české reprezentace, za kterou hrál naposledy v roce 2001. Píše o tom sobotní Blesk s odvoláním na hráčova agenta Pavla Pasku. "Je to téma. A je to velmi blízko. Samozřejmě o něj musí mít trenér zájem," prohlásil Paska.

Třiatřicetiletý záložník Aston Villy přitom před měsícem českým novinářům, s kterými předtím odmítal dlouho komunikovat, řekl, že o národním týmu už neuvažuje. Teď zřejmě názor změnil, což potvrzují slova jeho letitého přítele a bývalého spoluhráče ze Slavie a Liverpoolu Vladimíra Šmicra. "Bavili jsme se o tom. Je to otevřené. Záleží především na Patrikově zdraví," řekl Blesku Šmicer, který se tento týden vrátil po jedenácti letech do Slavie.

Bergrovu kariéru provázejí časté zdravotní problémy především s koleny. Na jaře však český Fotbalista roku 1996 a 1999 podával v anglické lize výborné výkony a zdraví mu nyní slouží. V klubu nedávno prodloužil smlouvu na příští sezónu.

V reprezentaci hrál autor penaltové branky ve finále mistrovství Evropy 1996 proti Německu naposledy v srpnu 2001 v přátelském utkání s Koreou. Jeho bilance v národním mužstvu čítá 44 zápasů a 18 gólů.

ČTK

Časová osa: Anglie

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..