Čech dostal v přípravě rychlý gól, ale Chelsea vyhrála

STANFORD

V prvním přípravném utkání na turné ve Spojených státech fotbalisté Chelsea porazili mexický Club América 2:1. Gólman Petr Čech odchytal za anglické mužstvo první poločas a inkasoval už ve třetí minutě po střele Juana Carlose Mosquedy, která se odrazila od nohy kapitána Johna Terryho.

Petr Čech v tréninkovém centru Chelsea

Chelsea otočila zápas až v závěrečné čtvrthodině, kdy skórovali nová posila z Lyonu Florent Malouda a po jeho trestném kopu Terry, který jako jediný z fotbalistů londýnského celku odehrál celý zápas. Čecha v poločase vystřídal Carlo Cudicini a udržel čisté konto.

"Jsem naprosto spokojený. Byla to užitečná příprava. Club América byl ideální soupeř, hráli s velkým nasazením, ale nechyběla jim kvalita," uvedl trenér Chelsea José Mourinho po zápase, který sledovalo v kalifornském Stanfordu 47 tisíc diváků.

V úterý Chelsea nastoupí proti korejskému klubu Samsung Bluewings a v sobotu si zahraje s Los Angeles Galaxy, za které nastoupí k netrpělivě očekávanému debutu anglická hvězda David Beckham.