Rubriky:

Anglie

Rosický bude chybět Arsenalu nejméně dva týdny

20. září 2007 14:54 - LONDÝN

Nejméně dva týdny bude chybět fotbalistům Arsenalu kvůli zranění zadního stehenního svalu na pravé noze záložník Tomáš Rosický. Reprezentační kapitán se zranil během středečního zápasu Ligy mistrů proti Seville. Délku léčby odhadl trenér Arséne Wenger, přesnou dobu však stanoví až následná vyšetření. Podle Rosického lékaři určí rozsah zranění definitivně v pátek.

Rosický zápas nedohrál, čtyři minuty po přestávce ukázal na lavičku, že potřebuje střídat a za chvíli už zmizel v tunelu směrem k šatně. Jeho "nenápadný" odchod několik minut nezaznamenaly ani oficiální stránky UEFA, které přináší detailní textové přenosy z jednotlivých zápasů soutěže.

Manažer Arsenalu naznačil dlouhodobější problémy českého hráče už na pozápasové tiskové konferenci. "Nemáme dobré zprávy, Rosický si podle všeho obnovil dřívější zranění. Musíme čekat na vyšetření nejméně 48 hodin, ale přinejmenším dva týdny nám bude chybět," prohlásil Wenger.

Fotbalista ve čtvrtek absolvoval první vyšetření, ale sám ještě netuší, co ho vlastně čeká. "Přesný rozsah zranění ještě skutečně neznám, definitivně mi ho lékaři oznámí v pátek. Jak mě ale zatahalo ve svalu, hned jsem věděl, že musím ze hřiště," uvedl Rosický na svých internetových stránkách.

Pokud se potvrdí, že má natažený zadní stehenní sval, půjde o obnovené zranění, které utrpěl několikrát během své kariéry, naposledy během jarní sezóny. K odstranění opakovaných potíží měla přispět operace zubů, kterou Rosický absolvoval v květnu. Během ní mu lékaři odstranili všechny "zuby moudrosti", které podle některých specialistů jeho potíže měly na svědomí.

Případné vleklé potíže mohou ohrozit také start Rosického v kvalifikačním utkání v Německu, které se bude hrát 17. října v Mnichově.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..