Anglie

Krize Tottenhamu pokračuje, prohrál s Blackburnem

28. října 2007 17:28 - LONDÝN

Fotbalistům Tottenhamu nepomohla z krize ani přítomnost nového trenéra Juanda Ramose, který v neděli z tribuny sledoval své nové svěřence při prohře 1:2 od Blackburnu. Domácí sahali alespoň po bodu, ale v třetí minutě nastavení jim ho vzal obránce soupeře Samba. Tottenham, v jehož brance opět nastoupil český gólman Radek Černý, čeká na plný bodový zisk již osm utkání a patří mu třetí místo od konce tabulky.

Tottenham se přitom chtěl novému trenérovi představit v dobrém světle a dokonce se ujal vedení, když irský reprezentant Keane proměnil pokutový kop. Jenže Blackburn potvrdil dobrou formu a vyrovnal zásluhou útočníka McCarthyho. Psychicky rozhozený Tottenham pak nezvládl závěr a při standardní situaci neuhlídal Sambu.

V obdobné situaci jako Tottenham se nacházejí hráči Boltonu. Těm k ukončení šestizápasového čekání na vítězství rovněž nepomohla ani změna trenéra a pod vedením nového kouče Garyho Megsona dnes pouze remizovali s Aston Villou 1:1. Bolton se tak alespoň odpoutal od posledního místa, kam odsunul Derby. Celý druhý poločas odehrál za Aston Villu český záložník Patrik Berger, pro kterého to bylo první utkání v sezóně.

Tentokrát měl Bolton k výhře nakročeno, když v 21. minutě ukončil 259 minut trvající střeleckou nemohoucnost kanonýr Anelka. Francouzský útočník precizně zahrál přímý kop z 22 metrů do horního rohu branky. Aston Villa se dlouho nemohla dostat do tempa. Pomohlo jí až poločasové dvojí střídání, kdy do hry přišli Berger a útočník Moore. Právě on se postaral o vyrovnání, když hrudníkem usměrnil do sítě střílený centr Agbonlahora.

V dresu Aston Villy nastoupil ke svému 300. ligovému utkání kapitán Gareth Barry. Stal se tak nejmladším hráčem v historii anglické ligy, kterému se podařilo tento milník překonat. Ve věku 26 let a 247 dní překonal záložníka Chelsea Franka Lamparda, který 300. utkání odehrál v době, kdy mu bylo 27 let a 55 dní.

Od 17:00 se hraje utkání Liverpool - Arsenal.

Anglie - 11. kolo
Bolton - Aston Villa 1:1 (21. Anelka - 57. Moore), Derby - Everton 0:2 (26. Arteta, 63. Yakubu), Tottenham - Blackburn 1:2 (49. Keane z pen. - 60. McCarthy, 90.+3 Samba).