Rubriky:

Anglie

Rosický: Byl bych rád, kdybych Petra Čecha překonal

14. prosince 2007 18:49

Velký šlágr nabídne v neděli anglická Premier League. Arsenal přivítá na svém hřišti městského rivala Chelsea. Na straně domácích by v základní sestavě neměl chybět Tomáš Rosický, v brance hostů pak Petr Čech. „Bude to můj první zápas proti Petru Čechovi v Anglii. Byl bych rád, kdybych ho překonal. Jak toho dosáhnout, ale opravdu nevím,“ hlásí před zápasem kapitán české reprezentace.

Tomáši, vy osobně v neděli nastoupíte proti Chelsea úplně poprvé, že?

Ano, bude to i můj první zápas proti Petru Čechovi v Anglii. Vždycky jsem měl nějaký zdravotní problém, takže jsem proti Chelsea nenastoupil.

Vzpomenete si, kdy naposledy jste s Čechem nastupovali proti sobě?

Naposledy tomu bylo před mým odchodem do Dortmudnu - já za Spartu, Petr za Blšany. Před sedmi roky jsem mu dal gól. Od té doby ne.

Porovnávat toto utkání s nedělním derby s Chelsea ale asi dost dobře nejde...

To vůbec ne.

Jak se na zápas těšíte?

Nehrál jsem Ligu mistrů, odpočinul jsem si. Nejdu ale do utkání s tím, že musím dát gól. Na druhou stranu... Byl bych rád, kdybych ho dal. Petrovi jsem už dlouho branku nevstřelil.

Víte, co by na Čecha mohlo platit?

Jak ji dát, to opravdu nevím. Netuším, jestli na něj existuje nějaký recept. Petr je nejlepší brankář na světě. Měl sice pauzu, ale u gólmana to není tak poznat, jako u hráče v poli. Hlavně mi půjde o to, abychom vyhráli.

Je pro vás tento zápas něčím výjimečným? Přeci jen proti sobě nastoupí dva špičkové týmy.

Takové velké zápasy jsou jiné, i pro nás hráče, výjimečné. Ať je to s Chelsea, Liverpoolem nebo Manchesterem. Hodně sledované jsou i zvenčí.

Dával vám kouč Wenger nějaké speciální pokyny?

Nic zvláštního nám nezdůrazňoval. Připravujeme se jako před každým utkáním. Odpoledne je trénink, pak odjezd na soustředění. Všichni si uvědomuje, že jde o hodně.

Je pro Arsenal tento zápas tím nejsledovanějším v sezóně?

V téhle části Londýna je nejvíc derby s Tottenhamem, protože se fanoušci nenávidí.
Karel Felt, Sport.cz, Právo

Časová osa: Anglie

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..