Anglie

Manchester porazil v FA Cupu Tottenham, Černý třikrát inkasoval

27. ledna 2008 17:20 - PRAHA

Fotbalisté Manchesteru United postoupili do dalších bojů o FA Cup, když ve čtvrtém kole porazili 3:1 Tottenham, za který znovu nastoupil český brankář Radek Černý. Kohouti přitom vedli po brance Keana, poté však už skórovali pouze domácí. Jednu trefu zařídil Tevez, dvakrát se trefil Christiano Ronaldo. V dalším utkání vyřadil druholigový Sheffield United Manchester City, když na svém hřišti vyhrál 2:1.

Do první šance zápasu se prokousal útočník Manchesteru Wayne Rooney už ve čtvrté minutě. Tváří v tvář před Černým ale pálil pouze do boční sítě. V minutě patnácté zahrozili i hosté. Na Lennonův centr si v pokutovém území naběhl volný Berbatov. V radosti mu zabránil Rooney, který střelu vyhlavičkoval na další roh.

V polovině prvního poločasu padl na Old Trafford první gól. Tribuny z něj ale radost neměly. Lennon z pravé strany našel Robbie Keana, který střelou do prázdné brány otevřel skóre utkání. Do kabin o přestávce však šli fotbalisté za nerozhodného stavu. Carlos Tevez, kterému Ryan Giggs přiťukl míč uprostřed šestnáctky, totiž povedenou střelou překonal Radka Černého.

Lennon ani O´Hara neuspěli

Po návratu hráčů na trávník zahrozili nejdříve hosté. Aaron Lennon využil podklouznutí Evry a řítil se sám na brankáře Rudých ďáblů Edwina Van der Sara. Nizozemský gólman proti němu vyběhl, proto záložník Kohoutů zvolil lob. Míč však skončil na vrchní síti. Sedm minut nato vystrašil domácího gólmana Jamie O´Hara, který ze standardní situace mířil těsně vedle.

Na druhé straně nejdříve zahrozil Ronaldo, jehož střela skončila těsně vedle Černého branky. Krátce nato se dostal mohutný výkop Van der Sara až k Rooneymu. V souboji s ním úmyslně posunul míč ve vzduchu Michael Dawson. Rozhodčí Walton odpískal pokutový kop a hříšníka potrestal červenou kartou. Penaltu s přehledem proměnil Christiano Ronaldo.

Vyrovnat mohl pět minut před koncem Dimitar Berbatov, který si naběhl na centr Steeda Malbranquea. Ze souboje bulharského kanonýra a obránce Wese Browna se ale míč odrazil pouze do tyče. Konečnou podobu výsledku vtiskl znovu Ronaldo, který v 88. minutě skóroval pod padajícím Černým.

V utkání mezi domácím Sheffieldem United a Manchesterem City se outseider dostal do vedení ve 12. minutě. Z levé strany poslal přízemní míč do pokutového území Lee Martin, kde po chybě hostující obrany skóroval Jamajčan Luton Shelton. Do první půle překonali domácí brankáře Harta ještě jednou. Postaral se o to Jonathan Stead.

Ve druhé půli sedmý tým Premier League zavelel k útoku. Už tři minuty po změně stran snížil. Po centru Martina Petrova z rohového kopu se k míči dostal střídající Daniel Sturridge, který na dva dotyky střelou o horní tyč vstřelil kontaktní branku. Více už se ale hostům nepodařilo a tak na jejich úkor postoupil Sheffield.

Přehled 4. kola sobotních zápasů FA Cupu najdete ZDE:

FA Cup - 4. kolo:
Hereford - Cardiff 1:2 (77. Robinson - 45. Mcnaughton, 67. Thompson (pen.), Manchester United - Tottenham 3:1 (38. Tevez, 69. (pen), 88. Ronaldo - 24. Keane), Sheffield United - Manchester City 2:1 (12. Shelton, 27. Stead - 48. Sturridge).