Fotbalisté Arsenalu smetli v anglické lize Newcastle a jsou v čele

LONDÝN

Bez českého záložníka Tomáše Rosického zvítězili fotbalisté Arsenalu v předehrávce 24. kola anglické Premier League na domácím stadiónu Emirates nad Newcastlem United brankami Adebayora, Flaminiho a Fabregase 3:0. V zadních řadách hostujícího celku nechyběl od začátku utkání obránce David Rozehnal, který byl však v 57. minutě vystřídán. Minimálně na 24 hodin se tak Gunners dostali do čela ligy, Manchester United bude svůj zápas hrát ve středu proti Portsmouthu.

Skóre otevřel ve 40. minutě hlavičkou z malého vápna útočník Arsenalu Emmanuel Adebayor. Na 2:0 pro Kanonýry zvýšil v 72. minutě Mathieu Flamini. Třiadvacetiletý Franzouz, který přišel do týmu Gunners v létě 2004, překonal Givena v bráně hostí ukázkovou střelou zpoza velkého vápna do levého horního rohu.

Definitivní tečku zápasu dal v 80. minutě svou sedmou brankou v sezóně Cesc Fabregas. Čestný gól Newcastlu mohl vsítit v závěru zápasu Nicky Butt, ale jeho střelu z přímého volného kopu těsně za hranicí velkého vápna zastavila tyč.

Davida Rozehnala v dresu Newcastlu vyzkoušel nový kouč Kevin Keegan na pozici štítového záložníka, v 57. minutě byl však rodák ze Šternberka vystřídán. Pod novým trenérem "Straky" ještě nevyhrály a nevstřelily ani branku.

Dvoubrankovým rozdílem vyhrál domácí Sunderland nad Birminghamem góly Murphyho a Prici. Bezbrankový duel viděli fanoušci v Boltonu, který remizoval doma s Fulhamem 0:0. Jediná branka rozhodla souboj Middlesbrough s Wiganem. Tři body pro domácí zařídil v 19. minutě Jeremie Aliadiera.

Arsenal - Newcastle 3:0 (0:0)
Branky: 40. Adebayor, 72. Flamini, 80. Fabregas. Rozhodčí: M. Riley. Diváci: 60 127.
Arsenal: Almunia - Sagna, Gallas, Senderos, Clichy, Diaby (77. Silva), Fabregas, Flamini, Hleb, Adebayor (82. Walcott), Eduardo (71. Bendtner).
Newcastle: Given - Carr, Taylor, Cacapa, N'Zogbia, Milner (73. Ameobi), Butt, Rozehnal (57. Barton), Duff, Smith, Owen.
Bolton - Fulham 0:0
Rozhodčí: M. Clattenburg. Diváci: 17 732.
Bolton: Jaaskelainen - Steinsson, Andrew O'Brien, Michalík, Gardner, Joey O'Brien (46. Cohen), Guthrie (68. Teymourian), McCann, Nolan, Taylor (83. Helguson), Davies.
Fulham: Niemi - Baird, Hughes, Hangeland, Konchesky, Volz (74. Christanval), Andreasen (83. Bocanegra), Murphy, Bullard (87. Bouazza), Davies, Dempsey.
Middlesbrough - Wigan 1:0
Branka: 19. Aladiere. Rozhodčí: R. Styles. Diváci: 22 963.
Middlesbrough: Schwarzer - Young, Huth, Wheater, Grounds, O'Neil, Arca, Rochemback, Downing (88. Cattermole), Aliadiere (72. Johnson), Sanli (34. Mido).
Wigan: Kirkland - Melchiot, Bramble, Scharner, Kilbane, Valencia, Brown, Palacios, King (53. Koumas), Heskey, Bent (75. Sibierski).