Anglie

Baroš: Manchester si zasloužil vyhrát

31. ledna 2008 14:51 - PRAHA/MANCHESTER

Český útočník Milan Baroš po svém nevydařeném středečním debutu v dresu Portsmouthu na hřišti Manchesteru United přiznal, že si domácí tým zasloužil vyhrát. Ďáblové rozhodli utkání již po dvanácti minutách, když se podruhé v zápase trefil Cristiano Ronaldo. Baroš opustil hřiště dvanáct minut před koncem zápasu. „Věděli jsme, že to bude těžké,“ řekl český reprezentant v interview na oficiálních stránkách klubu.

PRÁVO/Petr Hloušek

Milan Baroš vstupoval v dresu Portsmouthu na anglický fotbalový trávník po roce, když naposledy v lednu roku 2007 ještě v dresu Aston Villy skóroval v FA Cupu právě do sítě Manchesteru United. Tentokrát to v dresu Pompey bohužel nezopakoval. „Udělali jsme jim to lehčí, ztráceli jsme jednoduše pozice a nechali jsme je hrát,“ našel po zápase český forvard důvod neúspěchu svého týmu.

Více o zápase Manch. United - Portsmouth najdete ZDE:

Utkání 24. kola Premier League mělo jiného hrdinu než rodáka z Vigantic. Byl jím dvaadvacetiletý portugalský záložník Cristiano Ronaldo, který svým druhým gólem v utkání po dvanácti minutách hry stanovil konečné skóre na 2:0 pro domácí. Právě druhá trefa ze standardní situace vyvolala vlnu úžasu a sám trenér Manchesteru Alex Ferguson sklonil poklonu portugalskému reprezentantovi, když řekl, že lepší gól v Premier League ještě neviděl.

„On na to má. Když Manchesteru umožníte zahrávat standardní situaci, je to velmi nebezpečné. Ronaldo to umí trefit opravdu dobře a dnes to potvrdil,“ řekl hned po utkání Baroš, který musel umu portugalského špílmachra také smeknout.

Více o premiéře Milana Baroše v Portsmouthu čtěte ZDE:

Portsmouth se po prohře na hřišti favorizovaného Manchesteru sesunul na devátou příčku, zatímco Ďáblové zaujímají první místo v tabulce anglické Premier League, když jsou jen o skóre lepší než Kanonýři z Londýna.