Aston Villa nedala penaltu, přesto v Readingu vyhrála

LONDÝN

Fotbalisté Aston Villy vyhráli v 27. kole anglické ligy 2:1 na hřišti Readingu, i když ve 33. minutě neproměnili penaltu. Gareth Barry netrefil branku a promarnil možnost, kterou hostům dal sudí po sporné ruce Kalify Cissého.

V dresu poraženého týmu odehrál celé utkání český záložník Marek Matějovský a v 53. minutě obdržel žlutou kartu. Jedinou branku domácích vstřelil až ve čtvrté minutě nastavení Nicky Shorey.

Reading zůstal na sestupové osmnácté pozici, Aston Villa je šestá a dál bojuje o evropské poháry. Hráči Blackburnu zdolali 4:1 Bolton, dvě branky domácích vstřelil z penalt Benni McCarthy.

Premier League - 27. kolo:
Reading - Aston Villa 1:2 (90.+4 Shorey - 45. Young, 83. Harewood), Blackburn - Bolton 4:1 (24. a 67. McCarthy z pen., 71. Bentley, 90. Pedersen - 51. Davies).