Liverpool si místo Ligy mistrů zastřílel proti West Hamu

LONDÝN

Fotbalisté Liverpoolu porazili ve středeční dohrávce anglické Premier League West Ham United vysoko 4:0 a vrátili se na čtvrtou příčku tabulky o skóre před městského rivala Everton. Druhým hattrickem v krátké době se blýskl španělský útočník Fernando Torres, čtvrtý gól přidal kapitán Gerrard.

Fotbalista Dirk Kuyt z Liverpoolu

Už po osmi minutách zápasu šel favorit do vedení, když Torres zužitkoval Kuijtův přesný centr. Trvalý tlak domácích pak našel gólové vyčíslení až v druhém poločasu, když se po spolupráci stejných hráčů trefil španělský mladík tentokrát hlavou.

Své veledílo dokončil Torres v 81. minutě a připsal si 18. gól v letošní ligové sezoně. Na nejlepšího střelce Cristiana Ronalda z Manchesteru ztrácí tři přesné zásahy. Torresovi se v poslední době střelecky velmi daří, před dvěma týdny dal rovněž tři góly do sítě Middlesbrough.

Liverpool na rozdíl od ostatních týmů z čela tabulky nehrál tento týden Ligu mistrů, neboť kvůli společnému domácímu stadionu milánských klubů nastoupí proti Interu až příští týden.