Newcastle prohrál v Liverpoolu 0:3 a prodloužil sérii nezdarů

LONDÝN

Fotbalisté Liverpoolu zdolali v 29. kole anglické ligy doma na Anfield Road 3:0 celek Newcastlu. Ten nevyhrál už od prosince a má jen nevelký odstup od sestupových pozic.

Domácí si vytvořili značný tlak hned v úvodu utkání, ale po několika neproměněných šancích mohli naopak udeřit hosté. Obafemi Martins však mířil těsně nad branku.

Liverpool se ujal vedení v 43. minutě, kdy se trefil Pennant, ještě do poločasu zvýšil náskok španělský kanonýr Fernando Torres. Konečnou podobu výsledku pak dal v 54. minutě domácí kapitán Steven Gerrard.

Radost z výhry v sobotu prožil také český záložník Marek Matějovský, který odehrál za Reading 74 minut utkání proti Manchesteru City. Jeho tým zvítězil 2:0, čímž si připsal tři důležité body v boji o záchranu.

Premier League - 29. kolo:
Reading - Manchester City 2:0 (62. Long, 87. Kitson), Liverpool - Newcastle 3:0 (43. Pennant, 45. Torres, 54. Gerrard), Blackburn - Fulham 1:1 (59. Pedersen - 89. Bullard).