Rubriky:

Anglie

Premier League dohrajeme! Plán je hotov, myslí i na podstatné detaily, píší v Anglii

30. března 2020 17:11 - Londýn

Vize je jasná. Dohrát. Dostat se k penězům ze smluv za televizní práva. Vedení anglické fotbalové ligy vypracovalo i s detaily plán na dokončení aktuální sezony, která se kvůli šíření onemocnění Covid-19 nebude hrát minimálně do 30. dubna. Zbylých 92 utkání by se mohlo uskutečnit bez diváků v tréninkových kempech v Londýně a střední Anglii v červnu a červenci a všechna by vysílala televize. Informoval o tom deník The Independent.

 

David Klein, Reuters

Právě televizní kontrakty a další finanční aspekty zvyšují tlak na kluby, aby ročník dokončily. Plán hrát každý den a navíc před televizními kamerami má podle The Independent i podporu vlády, které se zamlouvá myšlenka, že by lidé v době opatření mohli v televizi sledovat nejpopulárnější sport v zemi a nechodili by po ulicích. Podobný plán zatím mají ve Francii s cyklistickou Tour de France.

Pro hráče by to přineslo zásadní novoty. Plán totiž počítá s tím, že by kluby a realizační týmy zůstaly v hotelu odděleně od svých rodin. Podobně jako na mezinárodních turnajích. Další detail. Všichni zúčastnění by byli pravidelně testováni na koronavirus a museli by dodržovat karanténní opatření. Tady se rýsuje zásadní úskalí. Pozitivní test u kteréhokoli z hráčů či trenérů by mohl celý projekt zmařit.

Anglie už nižší soutěže odpískala. Některé kluby se chtějí s asociací soudit. Neblahá předzvěst pro Liverpool?

Vedení Premier League chce znovu rozjet soutěž v červnu, a nikoli už v květnu, protože by v zemi měl být v létě k dispozici důkladnější testovací systém, a navíc by měl klesat každodenní přírůstek nakažených.

Plán doprovází i morální problém, protože by k dispozici museli být i lékaři, kteří přitom budou potřeba jinde. "Kam zamíří hráč, který si poraní křížové vazy nebo zlomí nohu, až ho odnesou na nosítkách? Nemocnice budou mít mnohem větší starosti. Premier League by téměř jistě musela mít k dispozici vyhrazenou soukromou nemocnici," uvedl nejmenovaný zdroj The Independent.

Před přerušením sezony vedl Liverpool tabulku o 25 bodů před vítězem posledních dvou ročníků Manchesterem City. "Reds" stačí k prvnímu titulu po 30 letech nasbírat ve zbývajících devíti duelech jen šest bodů.

Co bude s Tour de France? Už je jasno, kdy padne rozhodnutí

Ve Velké Británii se koronavirem nakazilo přes 19 500 lidí, z nichž 1228 zemřelo.

vap, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..