Rubriky:

Anglie

Fotbalový rebel Barton se přiznal k napadení bývalého spoluhráče

1. července 2008 09:31 - LONDÝN

Anglický fotbalista Joey Barton se přiznal k napadení svého bývalého spoluhráče z Manchesteru City Ousmaneho Daba a z incidentu vyvázl s podmíněným trestem na čtyři měsíce. Vinu v rok starém prohřešku nejprve popíral, podle prohlášení manchesterské policie však v pondělí celou situaci popsal. O jeho trestu v úterý rozhodl soud.

Po jednom z tréninků se oba fotbalisté dohadovali při odchodu ze hřiště o jednom z nešetrných zákroků. "Oběť odcházela pryč, ale Barton přiběhl za ní a udeřil ji pěstí do hlavy. Dabo upadl do bezvědomí, ale Barton pokračoval v úderech i na zemi," uvedli policisté.

Pětadvacetiletý fotbalista, jenž si jednou zahrál za národní tým, má za sebou bohatou sbírku podobných prohřešků. Nyní si odpykává půlroční trest ve vězení poté, co byl na konci loňského roku zatčen spolu se svým devatenáctiletým bratrem Andrewem a sedmadvacetiletou ženou v centru rodného Liverpoolu. S přáteli byl účastníkem dvou incidentů v restauraci McDonald's, při nichž napadl jednoho muže a šestnáctiletého chlapce.

V minulosti také kontroverzní fotbalista popálil na vánočním večírku cigaretou spoluhráče, což ho stálo šestitýdenní plat v celkové výši 60 000 liber. Manchester City ho navíc poslal domů z turné v Thajsku, kde se popral s patnáctiletým fanouškem Evertonu, a udělil mu pokutu 120 000 liber. Předloni v říjnu Barton vystrčil na příznivce stejného klubu holou zadnici a dostal pokutu 2000 liber.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..