Rubriky:

Anglie

Brankář Štěch podepsal ve West Hamu první profesionální smlouvu

4. července 2008 10:01 - LONDÝN

Svou první profesionální smlouvu podepsal v anglickém klubu West Ham United český fotbalový brankář Marek Štěch. Osmnáctiletý gólman, který vyrůstal ve Spartě, strávil poslední dva roky v mládežnickém centru londýnského klubu. Nyní už se ocitl v kádru profesionálního mužstva, kde ho čeká boj o post dvojky pro nadcházející sezónu.

O podpisu pětiletého kontraktu informoval hráčův agent Martin Říha ze společnosti MLM Sport Managment.

Štěch odešel do Anglie před dvěma lety s vizí, že se bude připravovat v juniorských výběrech West Hamu na šanci, kterou by dostal od svého krajana, trenéra gólmanů Luďka Mikloška. Příležitosti se může dočkat nyní. "Nastoupil do přípravy a dostane možnost bojovat o pozici klubové dvojky," uvedl Říha, který s hráčem ve čtvrtek večer v Londýně kontrakt podepsal.

Štěch patří mezi největší české brankářské talenty a mnozí experti mu dokonce předpovídají, že by mohl navázat svou kariérou na Petra Čecha. Před rokem byl vyhlášen nejlepším českým fotbalistou v kategorii mladšího dorostu za rok 2006.

Věkově Štěch patří do kádru současné devatenáctky, kterou čeká v nadcházejících dnech evropský šampionát na domácí půdě, ale v nominací chybí. Teprve nedávno se totiž zotavil po několikaměsíčním zranění.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..