Rubriky:

Anglie

Fotbalový Manchester City opět změnil majitele

1. září 2008 13:47 - LONDÝN

Abú Dhabi United Group, to je název společnosti, která se stala novým vlastníkem fotbalového klubu anglické Premier League Manchesteru City. Celá transakce byla podle serveru news.sky.com uzavřena v neděli večer, dosavadní vlastník klubu - bývalý thajský premiér Tchaksin Šinavatra - by měl zůstat čestným předsedou.

 

REUTERS/Nigel Roddis

Transakci potvrdil i oficiální web anglického celku s tím, že další prohlášení klubu bude vydáno až pro to bude vhodná příležitost.

Abú Dhabi United Group (ADUG) bude zastupovat Sulejman Fahím, který se netají velkými ambicemi: „Toto je skvělá událost jak pro klub, tak pro Abú Dhabi. Náš cíl je jednoduchý - udělat z Manchesteru největší klub v Premier League. Pro začátek bychom chtěli zakončit aktuální sezónu mezi nejlepší čtveřicí,“ uvedl Fahím, jenž by rád do klubu přivedl několik nejlepších fotbalistů světa.

Manchester City již v průběhu léta avizoval, že by rád do svých řad získal míčového kouzelníka Ronaldinha z Barcelony, brazilský reprezentant však nakonec zakotvil v italském AC Milán. Mužstvo přesto získalo několik zajímavých posil. Do obrany přišel talentovaný Kompany z Hamburku, záložní řadu vyztužil olympijský vítěz Zabaleta a konkurenci v ofenzívě zvýšil Wright-Phillips z Chelsea.

jda, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..