Rubriky:

Anglie

Keegan přeci jen odchází od Newcastle United

4. září 2008 20:35 - NEWCASTLE

Kevin Keegan rezignoval na funkci kouče fotbalistů Newcastle United, přestože jeho odchod ještě ve středu vedení anglického klubu vyvracelo. Bývalý nejlepší evropský fotbalista a později kouč anglické reprezentace vydržel na lavičce Newcastlu pouze osm měsíců.

Ve čtvrtečním prohlášení oznámil sedmapadesátiletý odborník, že už nemá na výběr. Nespokojen byl především s tím, že nemá dostatečný vliv na přestupovou politiku klubu. "Hodně jsem pracoval na tom, abych našel s vedením cestu vpřed. Bohužel to však bylo nemožné. Můj názor je ten, že trenér musí mít právo vést tým a klub by ho neměl šidit," uvedl Keegan.

Z Newcastlu odešel přes trenérův odpor minulý týden do Aston Villy James Milner, historicky nejmladší autor gólu v Premier League, a do kádru se nepodařilo získat vyhlédnuté posily. V novém ročníku anglické ligy patří Newcastlu se čtyřmi body ze tří zápasů 11. příčka.

Keegan už na lavičce Newcastlu působil v letech 1992 až 1997, od té doby se zde vystřídalo dalších šest hlavních trenérů. V lednu se na žádost vedení Keegan vrátil z trenérského důchodu a nahradil odvolaného Sama Allardyceho.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..