Fotbalisté Evertonu vybojovali šťastnou výhru na hřišti Stoke

LONDÝN

Fotbalisté Evertonu ve 4. kole anglické Premier League šťastně vyhráli 3:2 na hřišti nováčka Stoke. Hosté sice v průběhu devíti minut druhé půle přišli o dvoubrankový náskok, ale 13 minut před koncem rozhodl o jejich vítězství hlavou po rohovém kopu uzdravený australský záložník Tim Cahill.

Hráči Stoke byli aktivnější, ale v závěru první půle propadli v obraně, čehož využil kanonýr Yakubu. Krátce po změně stran tečoval míč hlavou Anichebe a zdálo se, že Everton si bez problémů odveze tři body.

Jenže domácí si vytvořili obrovský tlak, když největší nebezpečí přinesla především dlouhá autová vhazování v podání Delapa. Po jednom z nich se k odraženému míči dostal Olofinjana a snížil. Krátce nato poslal Delap další dlouhý aut přímo do branky a Jagielka si dal vlastní gól. Vrcholící tlak uťal hlavičkou Cahill a zajistil Evertonu cennou výhru.

Anglická liga - 4. kolo:
Stoke - Everton 2:3 (54. Olofinjana, 63. vlastní Jagielka - 41. Yakubu, 51. Anichebe, 77. Cahill).